Ekonomi

Kamu bankasından ihtiyacı olanlara destek! Başvuru yapan vatandaşlara 2.500 TL ile 10 bin TL arasında nakit para desteği veriliyor!

Başvuru yapan ve gerekli şartları taşıyanlara 10 bin TL’ye varan destek verilecek. Ödemelerin birinci taksiti acente ikinci taksiti banka tarafından ödenecek. Krediyi kullanan vatandaşların ödemesi ise 9 ay sonra başlayacak.

KİMLER YARARLANABİLİR?

Ziraat Bankası, yayımladığı duyuruda, “Tatil yapmak isteyen ve Bankamız aracılığı ile maaş alan emekli ve çalışan müşterilerimiz ile Bankamız BES müşterilerinin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasına yönelik kredi ürünü sunmaktayız” ifadesini kullandı.

İLK İLİ TAKSİT BANKADAN

Kamu bankası olan Ziraat Bankası’nın yayımlandığı Tatil Destek Kredi Paketi’nde ödemelerin ilk iki taksiti acente ve banka tarafından yapılacağı belirtildi. Vatandaşlar ise ödemelere 9 ay sonra başlayacak. Bankanın yapmış olduğu açıklamada şu ifadeler kullandı:

“Kredinin 1. taksiti acente ve 2. taksiti banka tarafından ödenecek; müşterilerimizin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacaktır. Bu kapsamda müşterilerimizin kullanacağı kredinin faizi aylık %0,67 oranına denk gelmektedir”

Kamu bankasından ihtiyacı olanlara destek! Başvuru yapan vatandaşlara 2.500 TL ile 10 bin TL arasında nakit para desteği veriliyor!

EN FAZLA 10 BİN TL

Banka açıklamasında tatil paketi satın alan müşterilere en fazla 10 bin TL ödeme yapılacağını belirtirken, ödemelerin 6 ay boyunca yapılmayacağını belirtti. Açıklamada, “Bankamızla anlaşma yapan seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran müşterilerimize konaklama bedeli azami 8.000 TL olmak üzere toplam 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacaktır. Kredi tutarının %80’i konaklama bedeli olarak acenteye iletilecek olup, kalan %20’lik kısmı tatil harcamalarında kullanılmak üzere müşterimizin hesabına aktarılacaktır” ifadesi kullanıldı.

Kamu bankasından ihtiyacı olanlara destek! Başvuru yapan vatandaşlara 2.500 TL ile 10 bin TL arasında nakit para desteği veriliyor!

BAŞVURULAR

Ziraat Bankası, açıklamasında başvuruların acenteler tarafından bankaya iletileceğini belirterek, başvuru sonuçları, vatandaşlara SMS olarak iletileceği belirtildi. Banka açıklamasında, “Müşterilerimizin başvuruları acenteler tarafından Bankamıza iletilecektir, kredi değerlendirme sonucu müşterilerimize SMS olarak iletilecektir. Kredisi olumlu sonuçlanan müşterilerimizin başvuru tarihi itibariyle 72 saat içinde Ziraat Mobil ve İnternet Şubesi aracılığı ile krediyi kullanması gerekmektedir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir