Gündem

Kamuda yeni dönem başlıyor! 3,3 milyon personele ücretsiz olacak!

Kamu personellerinin eğitime ihtiyaçlarının olduğunu belirten Başkan Atay, kamu personelleri için önemli açıklamalar yaptı. Geçen yıl uzaktan eğitim çalışmalarının başladığı belirten Atay, kamuda yeni dönemin başladığının altını çizdi.

CANLI SINIF ORTAMI SAĞLANIYOR

Zaman ve maliyet noktasında, uzaktan eğitim sisteminin oldukça verimli bir yol olacağını belirten Atay, açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Biz ‘Eğitim Her Yerde’ sloganıyla kamuda bürokrasinin azaltılması, kamu ve insan kaynağının aktif kullanımı, personelin eğitim ve gelişim faaliyetlerinin kalitesinin artırılması için ‘Dijital Türkiye’ çalışmaları kapsamında, yerli ve milli olan ‘Uzaktan Eğitim Kapısı’ platformunu hizmete sunduk. Uzaktan Eğitim Kapısı ile yurt içi ve yurt dışında çalışan pek çok personele ortak fiziki mekandan bağımsız eğitim imkanı sunuyoruz. Uzaktan eğitim ile canlı sınıf ortamı sağlanabiliyor. Canlı sınıfların yaygın kullanılmaya başlanması ile zaman ve maddi kaynaklar açısından tasarruf sağlanabilecek. Canlı sınıf etkinliklerindeki eğitimler kayıt edilebilir, sonrasında da tekrardan izlenebilir”

Kamuda yeni dönem başlıyor! 3,3 milyon personele ücretsiz olacak!

3,3 MİLYON KAMU PERSONELİ ÜCRETSİZ FAYDALANACAK

3,3 milyon kamu personelinin bu eğitimden ücretsiz faydalanacağını belirten Atay, “Sistemle, kamu çalışanlarının eğitimlere erişilebilirliğinin artması, maliyetten tasarruf ve eğitimlerin denetlenebilmesi imkanını sağlıyoruz. Uzaktan Eğitim Kapısı’na hizmete alındığı günden itibaren 70 kurum tanımlanmış, 26 kurum da platformu aktif olarak kullanmaya başladı. Yine bugüne kadar 97 eğitim gerçekleştirildi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir