Gündem

Son Dakika! Okulların ne zaman açılacağı belli oldu

Koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle okulların ne zaman açılacağı konusu tartışmaları devam ederken, tartışmalara noktayı son dakika olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koydu. Dün yapılan bazı iddialarda okulların 21 Eylül’de açılacağı söylenmişti. Bu iddialar karşında dün açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kendi Twitter hesabı üzerinden ‘’2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme süreci nihai aşamadadır. Yarınki Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır’’ demişti.

Okulların açılacağı tarih belli oldu mu sorusunu araştıranlar, MEB’in bilim kurulu üyeleri ile yapacağı toplantı sonrasında açıklayacağı tarihe kilitlenmiş durumda. Beklenen resmi açıklama az önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Ziya Selçuk, okulların ne zaman ve nasıl açılacağı, hangi tarihte yüz yüze eğitimin olacağı ve diğer konularda bazı bilgilendirmelerde bulundu. İş o resmi açıklamalar…

OKULLARIN AÇILACAĞI KESİN TARİH BELLİ OLDU!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okulların açılması ile ilgili yaptığı son dakika resmi açıklaması şöyle;

’31 Ağustos 2021 tarihinde okulları uzaktan eğitim ile açıyoruz. 21 Eylül’de aşamalı ve seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime de karar vermiş bulunuyoruz. Dileyen özel okullar 17 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek. 

Değerli veliler, okullarımızı açtığımızda öğrencilerimize, öğretmenlerimize, personelimize, servis sürücüsüne kadar sağlık durumu kontrol altında olacak. Ailesinde ya da yakın çevresinde virüs olan kişiler tespit edilecek ve önlemler alınacaktır.

*Ders başlayana kadar maske hususundaki standartlarımız gereği uygulanacaktır. Hem öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz hem de velilerimiz için kılavuzlar hazırladık. Bunların ne şekilde olacağına ilişkin de açıklamalar yapacağız.

*Zamanı gelince ayrıntılı biçimde açıklayacağız. Maske tedariği bakanlığımız tarafından sağlanacaktır. Okullarımızın uyması gereken hijyen standartları konusunda kılavuzu hazırlamıştık.

*Bu standartların uygulaması nasıl denetlenecek? Bunlar için de 2 bin denetmenimiz şu anda sahada ve okullardalar ve her okulu gözden geçiriyorlar.

AYRINTILAR GELİYOR…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir