Gündem

Bakan Soylu tutuklanan Uzman Çavuş Musa Orhan hakkında konuştu!

Türkiye Musa Orhan’ı sosyal medyada, genç bir kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tanıdı. Uzman Çavuş olan Musa Orhan, bu olayın duyulması ile beraber görevinden el çektirilmiş ve tecavüze uğrayan genç kızın Cumhuriyet savcılığına yaptığı şikayet sonrası hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Savcılık, her iki tarafın ifadelerine dayanarak, uzman çavuş Musa Orhan’ın tutuklanmasını talep etmiş ama mahkeme Orhan’ı adli kontrol şartı ile serbest bırakmıştı. Daha sonrasında, tecavüze uğrayan genç kızın intihar etmesi sonrasında sosyal medya üzerinden büyük tepkiler üzerine Musa Orhan tutuklandı. Orhan’ın tutuklanması sonrasında ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında bir açıklama yaptı.

Musa Orhan’ın olayını sosyal medya üzerinden sürekli gündeme getirenleri hedef alan Bakan Soylu şu açıklamalarda bulundu;

BU OLAYIN SÜREKLİ GÜNDEME GETİRİLMESİ

“Bir güvenlik mensubu, bu tür bir olayın içinde yer aldığında önce açığa alırız, ardından da ihraç ederiz. Bu uzman çavuşla ilgili açığa alma işlemi bir ay önce gerçekleşti, ayrıca ihraç işlemi de hemen başlatıldı. Olayı tüm evreleriyle ele alıp titizlikle incelemek lazım. Cenaze, bizim cenazemizdir. İki nedenden dolayı bizim cenazemizdir: Görevimiz gereği mesuliyetimiz var, bu bir. İkincisi de bu aile bir polis ailesi. Genç kızımızın abisi mesai arkadaşımız, bir polis memuru. Bu açıdan da mesuliyetimiz var. Bu konuda yargının önüne ne konmuştur, yargının önünde ne vardır, bunu yargı inceliyor. Yargının da üzerine düşen görevi yapacağına inancım ve güvenim tamdır. Elbette bu olayın bazı çevreler tarafından sürekli gündeme getirilmesinin temel nedeni HDP milletvekilinin ve diğer PKK’lıların yaptıklarının üstünü örtmektir. Tecavüze de şiddete de zerre kadar prim vermeyiz. Her ikisine de tabii ki hayır!”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir