Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün tüm Türkiye’yi umutlandıran bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, Türkiye’nin eksenini olumlu yönde değiştirebilecek bir müjdesinin olduğunu söyledi. Dolar kurunun 7,40 TL’yi gördüğü, işsizliğin tavan yaptığı, ekonomide ki belirsizliklerin giderek derinleştiği bir zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi en çok merak edilen konular arasında oldu. Çünkü vereceği müjdenin, ekonomide ki bu buhranı çözeceği, açlık sınırının altında yaşayan asgari ücretlilerin, aylardır evine ekmek götüremeyen işsizlerin, yaşından dolayı iş bulamayan ama emeklide olamayan EYT’lilerin sorunlarına çare olması umut ediliyor.

ERDOĞAN’IN MÜJDESİ DOĞALGAZ REZERVİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi ne olabilir acaba derken birçok farklı haber kaynakları özellikle Akdeniz ya da Karadeniz’de petrol veya doğalgaz rezervi bulunduğu ve Erdoğan’ın vereceği müjdenin bu olacağını iddia ediyor. AK Parti içerisinde ki bazı kaynaklar ise, geçtiğimiz Mayıs ayında Akdeniz’den Karadeniz’e geçen Fatih gemisinin, yapılan sismik araştırmalar sonucunda 15 Temmuz’da sondaj çalışmalarına başladığı ve sonrasında bu alanda doğalgaz rezervinin bulunduğunu söylüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Karadeniz’de doğalgaz bulunduğu müjdesini vereceği iddia-tahmin ediliyor.

Reuters’a konuşan Türk yetkili, “Karadeniz’de Tuna 1 kuyusunda doğalgaz bulgusu var. Beklenen rezerv 800 milyar metreküp doğalgaz bulundu, bu rezerv Türkiye’nin 20 yıllık doğalgaz ihtiyacını karşılayacak büyüklükte” açıklamasında bulundu.

YILLARDIR KARADENİZ’DE PETROL VE DOĞALGAZ BULUNDU DENİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan eğer, müjde diye Karadeniz’de doğalgaz veya petrol yatağı bulduk derse, geçmişte yapılan tartışmaları tekrar gündeme taşıyabilir. Zira geçmiş yıllarda yine Karadeniz’de petrol ve doğalgaz rezervi bulunduğuna dair birçok defa haberler yapılmış ama aradan 9 yıl geçmesine rağmen hiçbir sonuç alınamamıştı.

YIL 2011 – PETROL BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi!

YIL 2012 – DOĞALGAZ BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi!

YIL 2014 – ÇOK BÜYÜK PETROL REZERVİ VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi!

YIL 2018 – DOĞALGAZ BULUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 2011 yılından beri söylenen ama bugüne kadar gerçekleşmeyen bu hayallerin, gerçeğe dönüştüğü müjdesini vermesi umut ediliyor… 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın vereceği müjdeye ilişkin tahmini sorulan İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu şunları kaydetti:

“Sondaj çalışmalarını hassasiyetle takip ediyoruz. Enerjide dışa bağımlılığımız egemenliğimizi zayıf hale getirebiliyor. ‘Ekonominizi mahvederim’ tweetlerinin konusu haline getirebiliyor. İnşallah böyle bir sondaj çalışmasının haberini bekliyoruz.” 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir