Spor

TFF'den resmen duyurdu! Ekim ayından itibaren maçlar sınırlı sayıda seyirciyle oynanacak!

TFF, maçlarla ilgili seyirci kararını verdi. Ekim ayından itibaren maçlar sınırlı sayıda seyirciyle oynanabilecek. Yazılı olarak açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir” ifadesini kullandı.

YÜZDE 30’U KADAR SEYİRCİ ALINACAK

Açıklamanın devamında tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacağı ifade edildi. Seyirciler, stadyumlara ateşleri ölçülerek alınacak.

TFF'den resmen duyurdu! Ekim ayından itibaren maçlar sınırlı sayıda seyirciyle oynanacak!

AÇIKLAMA METNİ

TFF, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeler kaydedildi:

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir.

Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.

Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır.

Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir