Gündem

Türkiye Dünyada ilk sıralarda yer aldı! TBB Sağlık Bakanından randevu istedi

Türk Tabipleri Birliği (TTB) az önce kendi sayfasında bir bildiri yayınladı. Yayınladığı bildiride şu ifadeleri kullandı;

‘’Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca;

Türkiye’de COVİD-19 hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren hekimlerin sayısı 5’i Ağustos ayında olmak üzere 32’ye ulaştı. Bugüne kadar yaptığımız öneriler, uyarılar dikkate alınıp gerekli düzenlemeler yapılmadığı için ülkemizde hastalanan ve ölen sağlık emekçilerinin orantısı, dünya ülkeleri arasında maalesef ilk sıralarda yer almaktadır. Yapılması gerekenler bir an önce hayata geçirilmediği takdirde önümüzde ki sürecin daha da ağırlaşarak devam edeceğinden endişe ediyoruz.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi olarak söz konusu ölüm ve hastalıklara engel olacak, azaltacak uygulamaları sizinle, yüz yüze görüşmek istiyoruz. Bu bilgi alışverişinin karşılıklı tarihsel sorumluluğumuz olduğunu düşünmekteyiz.

Görüşümüzde TTB Merkez Konseyi üyeleri ile birlikte TTB Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm kurulu ve üye uzmanlık derneklerinin temsilcilerinin de olması, uzmanlık alanlarının bilimsel bilgi ve tecrübeleri ile çözüme olanak sağlayacak, sürecin şeffaf ve bilimsel olarak yürütülmesine katkı sunacaktır.

Kayıplarımızın daha da artmadan bu görüşmenin en kısa sürede gerçekleştirilmesi için gerekli çabayı göstermenizi bekliyoruz’’ denildi.

Türkiye Dünyada ilk sıralarda yer aldı! TBB Sağlık Bakanından randevu istedi

Yayınlanan resmi yazının tüm detaylarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir