Ekonomi

Doğalgaz müjdesinin ardından Eylül ayı doğal gaz fiyatları açıklandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karadeniz’de doğalgaz araştırması yapan Fatih gemisinin doğalgaz bulduğu müjdesini aıklaması sonrasında Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından Eylül ayı doğal gaz fiyatları açıklandı.

EYLÜL AYI DOĞALGAZ FİYATLARI BELLİ OLDU

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından Eylül ayı doğal gaz fiyatları hakkında yapılan açıklamada 1 Ekim’de gaz alım fiyatının (Rusya’dan ithal edilen gazın fiyatı 183-184 dolardan, 165-166 dolara kadar) gerileyeceği aktaran BOTAŞ, “Kış mevsimine girerken bir miktar indirim söz konusu olabilir. Dolar kurunda yaşanacak olası artış bu indirimi engeller. Kur önemli bir etmen” ifadeleri yer aldı. 

Doğalgaz müjdesinin ardından Eylül ayı doğal gaz fiyatları açıklandı!

SANAYİ MÜŞTERİLERİNE ÖZEL TARİFE UYGULANACAK

Öte yandan alınan bilgilere göre BOTAŞ’ın sanayi müşterilerine ve elektrik üreten santrallara ağustos ayında özel bir tarife uygulamaya geçileceği belirtilerek, “Bu tarife, Eylül ayında da devam edecek. Eylülde, sözleşmede öngörülen taahhütlerinin üstünde gaz çeken müşteriler, daha düşük fiyattan gaz almaya devam edecek. BOTAŞ, böylece tüketimi teşvik etmeyi ve olası ‘al ya da öde’ riskini azaltmayı hedefliyor” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir