Ekonomi

Altına yatırım yapacaklara çok önemli uyarı yapıldı!

Altın fiyatları son dönemde oldukça hareketli. Yatırımlarını altın üzerinden yapmak isteyenler, altın fiyatları yükselir mi? sorusunu araştırıyor. Konuyla ilgili Eskişehir Kuyumcular Odası Başkanı Ercan Arıyürek, yapmış olduğu açıklamasında, yatırım yapmak isteyenler için önemli görüşlerini paylaştı.

ALTIN BOZDURMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Ellerindeki altını değerlendirip nakde çevirmek isteyen vatandaşlar, altını bozdurmak için doğru zaman mı? sorusunu sormaya devam ediyor. Arıyürek, açıklamasında altının uzun vadede kazandıran bir yatırım aracı olduğunun altını çizdi. Özellikle Kurban Bayramı sonrasında altına ciddi bir yönelim olduğunu belirterek, fiyatların 520 TL’ye kadar ulaştığını belirtti. Altına yatırım yapanların, gram altının 460 TL’ye inmesi sebebiyle paniğe kapılmamaları ve ani karar vermemeleri gerektiği ifade edildi.

Altına yatırım yapacaklara çok önemli uyarı yapıldı!

ALTIN YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Dünyayı kısa süre içerisinde etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle, altın fiyatları dalgalanmaya başladı. Altın fiyatlarının yükselip yükselemeyeceği merak konusu oldu. Fiyatlardaki sürekli dalgalanma, altın fiyatları yükselecek mi? sorusunu da beraberinde getirdi. Arıyürek, açıklamasında salgının devam etmesi durumunda altın fiyatlarının yükselebileceğini ifade etti.

Altına yatırım yapacaklara çok önemli uyarı yapıldı!

BANKALAR RAKAMI YÜKSEK TUTUYOR

Altın alışında hırsızlık olayları sebebiyle, bankaların aracı olduğunu belirten Arıyürek, “Vatandaşlarımızın bankalara yönelmesinden sebeplerinden biri hırsızlık olaylarının Türkiye’de fazla olması. O yüzden insanlar altın alış satışlarını bankalardan yapıyorlar. Bankalarda aradaki rakamı çok yüksek tutuyorlar. Yüzde birlik bir vergi var, ama o verginin de üzerinden emtia vermedikleri halde çok yüksek fiyatla alıp satıyorlar. Bizde ise öyle bir şey yok. Daha düşük fiyattan alıp satıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir