Genel

Konya Selçuk Üniversitesi'nde yasak aşk skandalı! Gerçek bambaşka çıktı! Tecavüz, tehdit, şantaj..

Konya Selçuk Üniversitesi’nde görevli olarak çalışan iki evli akademisyen arasındaki aşk skandalı gündeme bomba gibi düştü. Olayın gündeme çıkmasının ardından iki taraf arasında yaşanan ilişkinin kendi gönül rızalarıyla olduğu ancak, bir süre sonra taraflardan birinin ayrılmak istemesiyle birlikte, tecavüz, tehdit ve şantaj gördüğü iddia edildi.

ŞANTAJ İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Defalarca mağduriyet yaşayan ve şantaja uğrayan H.S.Ç. isimli akademisyen konuyla ilgili açıklama yaptı. Verdiği ifadelerle yaşadıklarını anlattı. Karşı taraf ile aralarında 2016 yılında duygusal bir ilişkinin yaşandığını ve birkaç ay boyunca mesajlaşmanın devam ettiği belirtildi. Mesajlaşmalar, görüntülü konuşma ve resim istemeye doğru evirilmesinin sonucunda, taraflardan H.S.Ç, pişman olduğunu belirterek, ayrılmak istediğini dile getirdi.

Ancak iddiaya göre karşı taraf, ayrılma isteğini kabul etmedi. Konuşmalar, fotoğraflar ve yaşanan pek çok şey ile tehdit edilen akademisyen konuyu yargıya taşıdı. Taraflardan olan Ö.G.H, ifadesinde şunları kaydetti:

“H.S.Ç.’yi 20 yıldır tanırım. İkimiz de evli ve çocukluyduk. Mart 2016’da duygusal bir ilişkiye başladık. İlk 2-2.5 ay karşılıklı mesajlaşmalar, duygusal paylaşımlarla geçti. Görüntülü konuşmalar ve mesajlaşmalar esnasında tatmin olmalar, birçok resim istemeler oldu. Başta bu isteklere ben de karşılık verdim. Ağustos 2016’da yaptığımızın yanlış olduğunu, ikimizin de evli olduğunu ve ayrılmak istediğimi söyledim. Ne olduysa ondan sonra oldu. H.S.Ç., ayrılmayı kabul etmediğini, ayrılırsam beni herkese rezil edeceğini, elinde resim, video ve ses kayıtları olduğunu söyledi. ‘Elimde 300 fotoğrafın, 50 sayfa yazışma ekran görüntün var. Herkese göndereceğim’ diye tehditlerine devam etti. Büyük oğluma, eşime fotoğraflarımı atacağını söyledi. Korkularımdan dolayı ne istediyse yaptırdı”

“Söylediği renk ve şekilde giyinip, özellikle yüzümün çıkmasını, gülümsememi, öpücük atmamı, özel yerlerimin göründüğü fotoğraflar istiyordu. Eşimle, çocuklarımla olan ilişkilerime de karışmaya başladı. Eşimden çiçek aldığım için bana bir sürü küfür ve hakaretlerde bulundu. Çocuklarımla sinemaya giderken arayıp küfürler edip ‘Benden izin aldın mı? Eve döneceksin, bana fotoğraf atacaksın’ diyerek tehdit edince, çocuklarım arabada beklerken, eve çıkıp fotoğraf attırdı bana. Uyguladığı psikolojik şiddet ile onun kuklası gibi ‘gel’ derse gelen, ‘git’ derse giden, durmadan aşağıladığı, hakaret ettiği biri olmuştum”

“İstemememe ve karşı koymama rağmen tehdit ve şantajla makam odasında 3, benim odamda bir, arabada ise 3 kez olmak üzere 7 kez ilişkiye girdik. Antalya, Bursa ve makam odasında olmak üzere 3 kez de yine tehdit ederek tecavüz etti. Kasım 2016’da Antalya’ya kongreye gitmeye zorladı, eşim de gelmek istedi. Ancak H.S.Ç., ‘O gelirse herşeyi anlatırım, söyle gelmesin’ diyerek tehdit etti ve eşime bir sürü yalan söyleyerek yalnız gittim. Burada H.S.Ç. odasına çağırdı, isteğim dışında birkaç kez ilişkiye girdi. 2017 Mayıs’ta Bursa’daki kongreye beni gitmek zorunda bıraktı. Akşam kaldığım odaya geldi, ‘Ya benimle olursun ya da resimlerini, yediğin haltları herkese yayarım’ diye tehdit etti”

“‘Yapma, hiç mi bana acımıyorsun. Nasıl bu kadar acımasız olabilirsin’ diye yalvardım. Ama hiç bir tepki vermeden o akşam da 2-3 kez isteğim dışında benimle ilişkiye girdi.

2017 yılının sonlarına doğru mesai bitiminden sonra beni makam odasına çağırdı. Gittiğimde kalkıp, kapıyı kilitleyip, ışığı kapatarak beni duvara doğru yasladı. ‘Sakın sesini çıkartma gebertirim’ diyerek ilişkiye girdi. Mayıs 2018’de WhatsApp’tan engelledim, farklı numaralardan mesaj atmaya devam etti. Telefonumda WhatsApp uygulamasını kaldırdım, yine ısrarla farklı numaralardan aramayı sürdürdü. Bir günde tam 98 kez aradığını biliyorum. Psikolojim altüst oldu, bu durum eşime, çocuklarıma da yansıdı. Bunun sonucunda Mayıs 2019’da eşimden boşandım. Korkumdan, tehdit ve şantajlarından polise gidemedim, şikayetçi olamadım. Ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Her şeyi göze alarak gelip şikayetçi oldum”

Konya Selçuk Üniversitesi'nde yasak aşk skandalı! Gerçek bambaşka çıktı! Tecavüz, tehdit, şantaj..

AKADEMİK KARİYERİMİ KULLANMAK İSTEDİ

Suçlanan H.S.Ç ise kendisini şu şekilde savundu:

“Ö.G.H. sınıf arkadaşımdı. Dekan yardımcısı olduktan sonra Ö.G.H., sık sık makam odama gelmeye başladı. Yakın arkadaşlığımız Mart 2016’da duygusal ilişkiye dönüştü. İlişkimiz belirli aralıklarla Mayıs 2018’e kadar sürdü. Bana sürekli doçent olmak istediğini söylüyordu. İlişkimizin son dönemlerinde kullanıldığımı hissetmeye başladım, kendisinden uzaklaşmaya çalıştım. Hırçın ve tehditkar tavırları engellenemez boyutlara ulaştı. Eğer kendisine doçentliğe başvurusuna yardımcı olmazsam aramızda olanları eşime, arkadaşlarıma anlatmakla tehdit etti. İlişkimizin son süreçleri ve ayrılma sürecimiz çok şiddetli geçiyordu. Karşılıklı birbirimize hakaret, küfür, aşağılayıcı mesajlarımız olmuştur. Ben de kendisine ait cinsel içerikli resimler bulunmamaktadır. Resimleri kendi isteği ve rızasıyla bana göndermiş, daha sonra silmişimdir. Şimdi amacını daha iyi anlıyorum ‘mesleki yeterlilik ve unvanımı kullanarak akademik yükselme planı’ varmış”

Konya Selçuk Üniversitesi'nde yasak aşk skandalı! Gerçek bambaşka çıktı! Tecavüz, tehdit, şantaj..

KONU YARGIYA TAŞINDI

Psikolojik ve fiziksel saldırının ardından korktuğu için eşinden boşandığını ifade eden akademisyenle birlikte, karşı tarafın da ifadesi alındı. Karşı taraf, bu suçlamaları reddederken, masum olduğunu belirterek, akademik kariyerinin zedelenmemesi için bu tür bir yol izlendiğini belirtti. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor. Aynı zamanda konunun Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından da incelendiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir