Ekonomi

Açıklama yapıldı: Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başladı!

Türkiye’de 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü salgını nedeniyle hükümet işten çıkarmaları yasakladı. Bu kapsamda ücretsiz izne çıkartılan işçilere her ay nakdi ücret desteği ödemesi yapılıyor. Ödemeler hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, Ağustos ayına ilişkin ödemelerin bugünden itibaren hesaplara yatmaya başlanacağı belirtildi.

Banka hesabı olmayan PTT’den alacak

Nakdi destek ödemeleri bugünden itibaren banka hesaplarına yatırılacak. Banka hesabı olmayanların ya da sorunlu olanların ödemeleri ise PTT aracılığı ile yapılacak. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda ödeme tarihlerine ilişkin olarak, “Ücretsiz izne ayrılan işçilerin nakdi ücret desteği ödemeleri T.C. kimlik numaralarının son hanesi 0-2-4 olanlara 8 Eylül’de, 6-8 olanlara 9 Eylül’de yapılacak” denildi.

Vatandaşlar Nakdi destek ödemesi sorgulama işlemini e-Devlet üzerinden ve İŞKUR-Kısa Çalışma Ödeneği Sorgulama uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir