Gündem

Bakan Koca 9 Eylül koronavirüs verilerini açıkladı! Vefat sayıları arttı, iyileşen hasta sayısı düştü!

Türkiye’nin her akşam açıklanan koronavirüs verileri merakla bekleniyor. Vaka sayıları hala kritik seviyelerin üzerinde. Son dönemlerde artan vaka ve vefat sayıları vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Bunun üzerine her geçen gün yeni tedbirler alınarak vaka sayılarının azaltılması amaçlanıyor. İşte 9 Eylül koronavirüs verileri

8 MİLYONDAN FAZLA TEST YAPILDI

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında bugün 110 binden fazla test yapıldığını ve 1.673 kişiye yeni tanı konulduğunu şu sözlerle duyurdu:

“Toplamda 8 milyondan fazla test yapıldı. Bugün ise 110.000’den fazla yapılan test sonucunda 1.673 yeni tanı konmuş hastamız var. Tedbirlere hepimiz destek verirsek virüse karşı daha güçlü olacağız. Bu güce destek verin, sevdiklerimizi koruyalım”

9 EYLÜL KORONAVİRÜS VERİLERİ

Açıklanan 9 Eylül koronavirüs verilerinde 111.193 kişiye test yapıldı. Yapılan test sonucunda 1.673 kişiye yeni tip koronavirüs tanısı konuldu. İyileşen hasta sayısı, bugün de vaka sayısının altında kalarak 943 olarak belirtildi. Vefat sayısı ise düne göre artarak 55 oldu.

Bakan Koca 9 Eylül koronavirüs verilerini açıkladı! Vefat sayıları arttı, iyileşen hasta sayısı düştü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir