Gündem

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek öldü mü?

Sabah saatlerinde Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin Böcek’in koronavirüs tedavisi için hastanede tedavisi için uyutulduğu bildirilmişti. O saatlerden itibaren Muhittin Böcek öldü mü sorusu soruluyor…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, corona virüsü nedeniyle tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i hastanede ziyaret ederek doktorlardan bilgi aldı.

MUHİTTİN BÖCEK ÖLDÜ İDDİALARI

Muhittin Böcek’in koronavirüs yüzünden öldüğüne dair ortaya atılan iddialar, sosyal medya gündeminde ilk sıralara oturdu. ‘’Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek öldü mü’’ sorusu son 24 saat içerisinde en çok aranan konular arasında oldu. Bu gibi spekülasyon söylentiler üzerine açıklama yapan CHP’li Seyit Torun, Böcek’in tedavisinin iyi gittiğini ifade ederek şöyle konuştu;

‘’Görüştüğümüz bütün doktorlarımız sürecin iyiye doğru gittiği yönünde ifadede bulundu. Kendisinin birkaç gün önce yoğun bakıma alınması, kafalarda ‘olağanüstü durum oldu’ gibi ifade edildi ama o durum tedbir amaçlıydı. İki gün öncesine göre şimdi çok daha iyi. En kısa zamanda Antalya’ya hizmet etmeye devam edecek.

BELEDİYE GÜNLÜK AÇIKLAMA YAPACAK

Başkan Böcek’in sağlığı üzerinden yapılan spekülasyonların doğru olmadığına dikkat çeken Torun, sözlerine şöyle devam etti:

‘’Başkanımızın sağlığı üzerinden yapılan spekülasyonlar son derece yanlış. Ahlaksızca bir davranış. Bundan sonra büyükşehir belediyemizin basınından her gün saat 12.00’de açıklama yapılacak. Oda hastanemizin yetkililerinden alınan bilgiler doğrultusunda aktarılacak. Onun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemelidir’’ dedi.

MUHİTTİN BÖCEK İÇİN HAYATİ 24 SAAT BAŞLADI

Yine aynı açıklamaya göre Muhittin Böcek, koronavirüsün bıraktığı hasarlardan ötürü bir süre daha hastanede kalacak. Ancak Böcek’in tedavisinde yeni bir aşamaya geçildiği de doktorlarının paylaştığı bilgiler arasında. Muhittin Böcek, yoğun bakımdaki tedavisi devam ederken bugün erken saatlerde uyutuldu. Uyutulma işleminin cuma günü sonlanması ve Böcek’in tekrar ayağa kalkması bekleniyor.

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR?

1962 yılında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Yükseköğrenimini Halkla İlişkiler ve İktisat bölümlerinde tamamladı. 25 yıllık siyasi tecrübesini Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans mezuniyeti ile taçlandırdı.

Vatani görevini Samsun Askeri Hastanesi’nde yapan Muhittin Böcek, yaşamı boyunca zirai üretim, ulaşım ve turizm gibi sektörlerde faaliyet gösterdi. Gençlik yıllarından itibaren aktif siyasetin içinde yer aldı ve 1994 – 1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

18 Nisan 1999 tarihinde yapılan seçimlerde Anavatan Partisi Konyaaltı Belediye Başkan Adayı oldu ve %27 oy alarak seçildi. 5 yıllık başarılı çalışma döneminin ardından, 28 Mart 2004 Yerel Seçimleri’nde bu kez Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday oldu ve ikinci döneminde %50’nin üzerinde oy alarak yeniden seçildi.

Konyaaltı Belediyesi’ndeki başarılı çalışmaların ardından, 29 Mart 2009’da %60 oy oranıyla bir kez daha halkın seçimi olmayı başardı. 30 Mart 2014 seçiminde bir ilke imza atarak Antalya Merkez’de dört dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı olma başarısını gösterdi.

Siyaset hayatı boyunca 4 dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde bulunan Muhittin Böcek, aynı zamanda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB),Konyaaltı Turizm Eğitim ve Kültür Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerine de devam etmektedir.

Geçirdiği 20 yıllık başarılı siyaset hayatının ardından en büyük sevdam dediği ve “Ben Bu Şehre Aşığım” isimli kitabını kaleme aldığı Antalya için 2019 Yerel Seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Muhittin Böcek, %50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir