Gündem

Valilikten resmi açıklama geldi! 65 yaş üstüne yeni yasaklar!

Uşak Valiliği, sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, Uşak İl Umumi Hıfzıssııhha Kurulu’nun Uşak Valisi Funda Kocabıyık başkanlığında olağanüstü bir şekilde toplandığını açıkladı. Yapılan toplantı sonucunda 65 yaş üstü vatandaşlar için yeni yasakların geldiği açıklandı.

YASAKLANDI

Alınan karar gör virüsün bulaşmasının yoğun olduğu pazar alanlarına 65 yaş üst vatandaşların 14.00 – 19.00 arasında girişleri yasaklandı.

Valilikten resmi açıklama geldi! 65 yaş üstüne yeni yasaklar!

TOPLU TAŞIMAYA KISITLAMA GELDİ

Aynı zamanda şehir içi toplu ulaşım yoğunluğunun fazla olduğu 0.00 – 10.00 ve 16.00 – 19.00 saatleri arasında toplu ulaşımların 65 yaş üstü vatandaşlar tarafından kullanılmaması gerektiği ifade edildi.

Valilikten resmi açıklama geldi! 65 yaş üstüne yeni yasaklar!

OY BİRLİĞİ İLE KARAR VERİLDİ

Valilik açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

“Koltuk kapasiteleri seyreltilmiş/azaltılmış otobüsler gibi ayakta yolcu taşıma ağırlıklı toplu ulaşım araçlarında fiziki mesafe kurallarına aykırı olmayacak şekilde yüzde 20 ayakta yolcu taşınabilmesine ve ayakta alınabilecek yolcu sayısını belirtir levha ve tabelaların herkesin görebileceği şekilde asılmasına, aynı zamanda ayaktaki yolcuların durabileceği yerlerin fiziki olarak işaretlenmesine oy birliği ile karar verilmiştir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir