Gündem

Koronavirüs aşısı hakkında kötü haber!

Koronavirüs aşısı hakkında her bilim insanından ayrı bir açıklama geliyor. Kimi bilim insanları korona aşısının 2020 yılı sonuna kadar çıkacağına dair iddialarda bulunurken bugün başka bir bilim insanı aşı konusunda kötü bir haber verdi.

KORONA AŞISI NE ZAMAN ÇIKAR?

Beyaz Saray Covid-19 ile Mücadele Görev Gücü”nün üyesi Dr. Anthony Fauci, koronavirüs aşısı bulunsa bile hayatın Covid-19’dan önceki haline dönmesinin 2021’in sonunu bulabileceğini söyledi.

CNN International’da yer alan habere göre; Dr. Anthony Fauci, “Covid’den önceki halimize benzeyen bir normallik derecesine geri dönmekten bahsediyorsanız, bu 2021’e çok yakın olacak, hatta belki 2021’in sonuna doğru” açıklamasında bulundu.

Fauci, cuma günü verdiği röportajda koronavirüs aşısı ile alakalı soruya, bir aşının işe yarayacağına dair bazı uyarılar olduğunu söyledi.

HERKES KORONA AŞISI OLABİLİR Mİ?

Dr. Fauci, defalarca test edilen aşılardan en az birinin bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)’nden acil durum izni almasının mümkün olduğunu belirtti. Ancak Fauci’ye göre aşı hemen herkes tarafından kullanılamayacak.

Koronavirüs gündemde olduğu için insanların gribi unutmaması gerektiği konusunda da uyarıda bulunan Dr. Fauci, MSNBC röportajında “Yıllar boyunca öğrendiğim tek şey; gribi geride bırakmamak. Hiçbir şeyi hafife almamaktır” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir