Genel

İstanbul'da mesai saatleri değişecek mi? İstanbul'da özel sektör mesai saatleri ne olacak?

Konuyla ilgili gelen bilgiye göre İstanbul’da mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi. İstanbul Valiliği’nin yapacağı bu düzenleme bu sefer özel sektörü de içerisinde barındıracak. Vaka sayılarının her geçen gün artması, yeni kısıtlamaların da gündeme gelmesine sebep oldu. Bu kapsamda mesai saatleri yeniden düzenlenecek ve çeşitli zaman dilimlerine bölünecek. Valilik bu konu ile ilgili çalışma yaparken, bu düzenleme özel sektörü de kapsayacak.

YASAKLAR ARTMAYA BAŞLADI

İstanbul Valiliği, artan koronavirüs vakaları sebebiyle düğün, konser gibi çeşitli organizasyonlar için yeni yasak kararlarını peş peşe almaya başladı. Toplu taşımada ayakta yolcu alımına sınırlama getirilmesi, toplu taşımanın yetersiz olduğunu gözler önüne serdi. Bunun üzerine mesai saatleri için düzenleme getirileceği belirtildi.

PERŞEMBE GÜNÜ TOPLANTI YAPILDI

İstanbul Valiliği, mesai saatlerinin yeniden belirlenmesi ve çeşitli zamanlara bölünmesi adına çalışma başlattı. Ancak bu durum bu sefer sadece kamu değil, aynı zamanda özel sektörleri de içerisinde barındıracak. Bu bağlamda Perşembe günü de İBB ile bir toplantı yapıldı.

İstanbul'da mesai saatleri değişecek mi? İstanbul'da özel sektör mesai saatleri ne olacak?

NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

İstanbul için mesai çok erken saatlere çekilebilir. Konu ile ilgili değişikliğin Pazartesi günü şekilleneceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir