Gündem

Sokağa çıkma yasağı geliyor mu? Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Önemli kararlar..

Koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren hummalı bir şekilde çalışmalarına devam eden Bilim Kurulu bugün bir kere daha toplanıyor. Artan vaka sayılarını önlemek adına kritik değerlendirmelerin yapılacağı toplantı sonrasında Bakan Koca’nın 19.00’da açıklama yapması bekleniyor.

VAKALAR 1500’ÜN ÜSTÜNDE

Uzun bir süredir, Türkiye’de koronavirüs vakaları günlük 1500’ün üzerine çıktı. Bununla birlikte, vefat sayıları da her geçen gün artmaya devam ederek, 70 sınırına dayandı. Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerine göre, dün 110 bin 412 test yapıldı, 1742 kişide Covid-19 tespit edildi. Son 24 saatte 67 hasta vefat etti, 1202 kişi iyileşti. Covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 261 bin 260’a yükseldi.

Sokağa çıkma yasağı geliyor mu? Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Önemli kararlar..

ANKARA ALARM VERİYOR

Artan ölüm ve vaka artışının yeni kısıtlamaları ve yasakları getirip getirmeye merak ediliyor. Vakalardaki kritik artış bugün Bilim Kurulu’nun gündeminde olacak. Artışın en fazla yaşandığı il Ankara salgında alarm verecek duruma geldi.

Sokağa çıkma yasağı geliyor mu? Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Önemli kararlar..

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLACAK MI?

Vaka sayılarındaki kritik artış, bugün Bilim Kurulu’nun ana gündem maddesini oluşturacak. Saat 17.00’de başlayacak olan Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Bakan Koca’nın 19.00 civarlarında canlı yayında açıklama yapması bekleniyor. Alınacak yei kararlar ve tedbirlerin duyurulması öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir