Gündem

26 – 27 Eylül 2020 Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı ? Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Uzun süredir salgının etkisi altında olan ülkemizde son zamanlarda vaka sayıları artıyor. Her gün açıklanan corona virüsü günlük tablosuna bakıldığında da ağır hasta sayısının arttığı görülürken her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bu konuya vurgu yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde ‘işi sıkı tutmak zorundayız’ açıklamasını yaptı ve bu açıklama yeni kısıtlamaların sinyali olarak değerlendirildi. Ancak yapılan Kabine Toplantısından yeni kısıtlama kararı çıkmadı.

26 - 27 Eylül 2020 Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı ? Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Bu süreçte hala vaka sayıları artmaya devam etti. Durum böyle olunca vaka sayılarının fazla olduğu illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Bilim Kurulu’nun vaka sayılarının artmasına bağlı olarak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili bir önerisinin olup olmadığı ve bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının yaşanıp yaşanmayacağının sorulması üzerine, dünyada sokağa çıkma yasağına benzer kısıtlamalardan uzak kalındığını, bu uygulamaların tercih edilmediğini söyledi.

26 - 27 Eylül 2020 Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı ? Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

BAKAN KOCA AÇIKLAMA YAPTI

Bilim kurulu toplantısının hemen ardından corona virüsü vaka sayısı ve yeni tedbirlerle ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sokağa çıkma yasağıyla da ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyada sokağa çıkma yasağıyla ilgili benzer kısıtlamalardan uzak kalındığını, bu uygulamaların tercih edilmediğini biliyoruz. Türkiye için sokağa çıkma yasağının söz konusu olmadığını söyleyebilirim. Bizim özellikle sonuç alabileceğimiz, maske ve mesafeyi çok söylüyoruz. Ama bu bulaşın en önlenmesinin kısa yolu mesafe, mesafenin korunmadığı yerde maske. Basit 2 uygulama ile sonuç alındığını biliyoruz”

26 - 27 Eylül 2020 Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı ? Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Henüz hafta sonu sokağa çıkma yasağına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir