Gündem

Vaka Sayılarının Zirvede'de Olduğu Ankara İçin Güzel Haber

Ankara Valisi Vasip Şahin, Kızılcahamam ilçesinde corona virüsü denetimlerine katıldı. Vali Şahin burada bir açıklama yaparak son bir haftadaki vaka sayılarını değerlendirdi. Bilindiği gibi corona virüsü salgını kapsamında ülkemizde vaka sayıları artıyor ve son zamanlarda Ankara’daki vaka sayıları zirvedeydi. 

Vaka Sayılarının Zirvede'de Olduğu Ankara İçin Güzel Haber

VAKA ARTIŞ HIZI DÜŞTÜ

Konu ile ilgili olarak Vali Vasip Şahin açıklamalarında son 1 haftadaki gelişmelere göre Ankara’daki vaka artış hızının yavaşladığını belirtti. Ayrıca Vali Şahin gösterilen duyarlılığın sahaya olumlu olarak yansıdığını biraz daha fedakarlık yapılacağını ve biraz daha sabredileceğini vurguladı.

Açıklamalarında Ankara genelinde 7 bin 500 kişiden oluşan denetim ekibinin tüm alanlarda denetimlerini sürdürdüğünü belirten Ankara Valisi Vasip Şahin 570 filyasyon ekibi olduğunu ve 2 bin kişinin filyasyon ekiplerinde görev yaptığını vurguladı.

Vaka Sayılarının Zirvede'de Olduğu Ankara İçin Güzel Haber

“MÜCADELEYİ KAZANACAĞIZ”

Vaka artış hızının yavaşladığını belirten Vali Şahin açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bir iki haftadır bu izolasyona uymayanları yurtlara alıyoruz. Ankara’da bunun için tahsis ettiğimiz bir yurdumuz var. Orada sadece kural ihlal edenler değil şantiyede çalışıp da burada ikameti olmayan, temaslı ya da pozitif olan vatandaşlarımız da var. Bu yurtta şu anda 86 kişi oldu. Onların bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu topyekun mücadeleyi inşallah kazanacağız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir