Genel

ÖSYM'den Binlerce Aday İçin Uyarı Geldi ! O Saate Dikkat

Ülke genelkinde yarın Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020-Yabancı Dil Sınavı (YDS) uygulanacak. ÖSYM tarafından bu sınav hakkında sosyal medya üzerinden önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada adaylara bir uyarı yapıldı ve sınava girecek adayların saat 10:00’dan sonra sınav binasına giremeyecekleri hatırlatıldı ve dikkatali olmaları istendi.

ÖSYM'den Binlerce Aday İçin Uyarı Geldi ! O Saate Dikkat

YAPILAN UYARI

Konu ile ilgili olarak Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“27 Eylül’de uygulanacak olan 2020-YDS için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Adayın, sınava girebilmesi için sınava giriş belgesine ek olarak; nüfus cüzdanını, T.C kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunludur.

ÖSYM'den Binlerce Aday İçin Uyarı Geldi ! O Saate Dikkat

KİMLİK BELGESİ

Nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında; Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecektir”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir