Gündem

Covid-19 Salgınında Yeni Dönem Bugün Başlıyor

Elazığ’da çok önemli bir corona virüsü kararı alındı. Bu karar kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına girişe HES kodu ile yapılma zorunluluğu getirildi. Elazığ Valiliği tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 28 Eylül’den itibaren Elazığ’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerin HES kodu ile yapılacağı belirtildi.

Covid-19 Salgınında Yeni Dönem Bugün Başlıyor

HES KODU ZORUNLULUĞU 

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada HES kodunun alınımı tarif edildi ve şu ifadelere yer verildi:

“HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (Gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e kısa mesaj (SMS) olarak gönderilir. Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinden ‘HES kodu işlemleri’ bölümüne girilir, ‘HES kodu oluştur’ butonuna tıklanır, kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

Covid-19 Salgınında Yeni Dönem Bugün Başlıyor

1 YIL İLE SINIRLI

Hayat Eve Sığar Uygulaması üzerinde dilediğiniz sayıda HES kodu üretilebilir, hangi kodu hangi kurumla paylaştığınız listesini görüntüleyebilir, dilerseniz iptal edebilir veya yetkilerini kaldırabilirsiniz. Kısa mesaj göndererek HES kodu alırken mesajınızın sonunda paylaşım süresini belirtemezseniz kodun süresi 1 yıl ile sınırlı olacaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir