Gündem

Adana'da pozitif taksi uygulaması başlatıldı!

Türkiye’de corona virüsüne karşı belediyelerin de çalışmalarına devam ediliyor. Bu kapsamda virüsün yayılımını önlemek için Adana’da flaş bir uygulama başlatıldı. Seyhan ilçesinde başlatılan pozitif taksi uygulaması ile yeni vakaların önüne geçilmesi planlanıyor.

Adana'da pozitif taksi uygulaması başlatıldı!

Her kullanımdan sonra sterilize edilecek

Pozitif taksi uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Akay, “Belediye olarak bizim hedefimiz, şüphe durumunda bireyleri kimseyle temas etmeden steril araçla, evinden hastanelere götürmek. Bu gibi durumlarda toplu taşıma araçlarının kullanılmasının önüne geçmek. Pandemi şartlarına uygun olarak dizayn edilen Pozitif Taksi, her kullanımdan sonra sterilize edilecek. Esas olan halkımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derece uyarak Covid19’a yakalanmamasıdır. Ancak salgın gerçeğini de dikkate alarak pozitif vakalarla sağlıklı insanlarımızı birbirinden uzaklaştırmak gerekiyor. Bu konuda kamunun ulaşamadığı alanlarda katkılarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.

Adana'da pozitif taksi uygulaması başlatıldı!

Pozitif taksi nedir?

Corona virüsü testi pozitif çıkan veya durumundan şüphelenilen vatandaşlar toplu taşıma yerine taksi kullanacaklar. Ancak pozitif taksiden faydalanmak isteyen vatandaşların, temas ettiği kişilerin Covid testinin pozitif çıktığını belgelemesi gerekiyor.

Seyhan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek Pozitif Taksiyi kullanmak isteyen vatandaşların 0322 431 59 33 numaralı telefon numarasını arayarak talepte bulunması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir