Eğitim

ÖSYM’den KPSS uyarısı: Bugün son gün!

KPSS Lisans ve önlisans düzeylerinden sonra bir de ortaöğretim düzeyi için başvurular alınıyor. Devlete bağlı kurumlarda çalışmak isteyen vatandaşlar KPSS’ye giriyorlar. Bu kapsamda ÖSYM ortaöğretim düzeyinden sınava girmek isteyen adaylara uyarıda bulundu. Resmi twitter hesabı üzerinden uyarı yapan ÖSYM 2020 KPSS ortaöğretim düzeyi için son başvuru gününün bugün olduğunu hatırlattı.

ÖSYM’den KPSS uyarısı: Bugün son gün!

Saat 23.59’da sona erecek

ÖSYM tarafından yapılan uyarıda, “2020 Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim (2020-KPSS Ortaöğretim) için 30 Eylül 2020 tarihi son başvuru günüdür. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün (30 Eylül 2020) saat 23.59’da sona erecektir.” İfadeleri kullanıldı.

ÖSYM’den KPSS uyarısı: Bugün son gün!

Sınav ücreti hangi bankalara yatırılacak?

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin
açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den
başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile birlikte oturum sayısına bağlı olarak ne kadar ücret yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler. Sınav
ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Yurt dışından sınava başvuran adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz ancak bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ne kadar?

KPSS ortaöğretim başvuru ücreti 80 TL’dir. Sınava girmek isteyen adayların en geç 1 Ekim tarihine kadar başvuru ücretlerini yatırmaları gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir