Kpss

2020 KPSS Ortaöğretim başvurusu yapmayanlar için KPSS Geç başvuru tarihleri açıklandı!

KPSS başvuruları ne zaman sona erecek? diye bekleyen adaylar için başvurular 30 Eylül günü sona erdi.

30 Eylül tarihine kadar 2020 KPSS Ortaöğretim başvurusu yapmayan adaylar için  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı resmi internet sitesi https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden GEÇ BAŞVURU tarihi açıklandı.

ÖSYM KPSS GEÇ BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (Ortaöğretim) başvurularını yapmayanlar 2020 KPSS Ortaöğretim geç başvuru tarihleri içinde başvurularını yapabilecekler.

2020 KPSS Ortaöğretim başvurusu yapmayanlar için KPSS Geç başvuru tarihleri açıklandı!

2020 KPSS ORTAÖĞRETİM GEÇ BAŞVURU TARİHİ

2020 KPSS Ortaöğretim geç başvuru tarihi 8-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

2020 KPSS ORTAÖĞRETİM  SINAV VE SONUÇ TARİHİ

KPSS Ortaöğretim 2020 sınav tarihi 22 Kasım 2020,

2020 KPSS Ortaöğretim sonuç tarihi ise 24 Aralık 2020.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ADRESİ

2020 KPSS Ortaöğretim başvuruları elektronik ortamda ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde geçerli fotoğrafı ve geçerli eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan veya istedikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklardır.

2020 KPSS Ortaöğretim başvurusu yapmayanlar için KPSS Geç başvuru tarihleri açıklandı!

KPSS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR? 

KPSS ortaöğretim başvuru ücreti 80 TL olarak açıklandı.

Adaylar, başvuru bilgileri sisteme kaydedildikten sonra süresi içinde sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. Sınav ücreti, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik Numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, adı, soyadı ve sınav adı/oturum bilgilerini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Ödeme Yerleri:Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

KPSS BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir