Ekonomi

Bakan Albayrak Müjdeyi Duyurdu: Yeni Düzenlemeye Gidilecek !

İşsiz ve iş arayan vatandaşları ilgilendiren güzel haber Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından verildi. Bakan Albayrak geçtiğimiz günlerde yeni ekonomi programını açıklamıştı ve yeni açıklamasında işsizlere yönelik yeni bir çalışma başlatılacağını belirtti. 

İŞSİZLER İÇİN DÜZENLEME 

Bakan Albayrak tarafından açıklanan yeni ekonomi paketinde İşgücü ve İstihdam’ başlıklı bölümünde , iş arayanlara yönelik önemli detaylara yer verildi. Bu doğrultuda işsiz kalan ve iş arayan vatandaşların daha iyi bir iş bulabilmesi için yeni düzenleme yapılacağı vurgulandı. 

Yeni ekonomi paketi kapsamında dün bir program düzenlendi ve programda bu konu hakkında şu ifadelere yer verildi: 

“İşsizlerin profil, beceri, beklenti ve istihdam edilebilmelerini engelleyen unsurların tespit edilmesi ve bu kişilere yönelik özelleştirilmiş politikaların uygulanmasına yönelik işsiz profil envanteri araştırması yapılacaktır” 

Programda , söz konusu düzenlemenin ne zaman tamamlanacağını ve vatandaşların kullanımına sunulacağına da yer verildi. Açıklamaya göre program için çalışmaların 2021 Aralık ayında sona ermesi planlanıyor. 

DAHA KOLAY İŞ BULMA 

Konu ile ilgili olarak bu çalışma Aralık 2021’de sona erecek Bu düzenleme ile bir kişinin bilgileri sisteme girilecek ve sistemde kişinin becerilerine göre açık iş ilanları yer alacak. Bu şekilde daha kolay ve hızlı bir şekilde iş bulunabilecek. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir