Personel Alımı

Eski Hükümlü İşçi Alımı Başvuruları Başladı

Karayolları Genel Müdürlüğü Eski Hükümlü İşçi Alımı Türk Ceza Kanununca  Engelli İşçi Alımı Ve Eski Hükümlü İşçi Alımı Yapıyor , Başvurular 4 Mart 2016 Cuma  Günü Son Bulacak

Karayolları Genel Müdürlüğü bölge müdürlüklerine bağlı işyerlerine eski hükümlü olarak daimi işçi alımı için ilan yayınlandı. Karayolları Genel Müdürlüğü bölge müdürlüklerine bağlı işyerlerine daimi işçi kadrosunda çalışması amacıyla 5 eski hükümlü personel alımında bulunacak.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü
13. Şube Şefliği Çanakkale Gelibolu 1 kişi
15. Şube Şefliği Kırklareli 2 kişi 
Edirne Havsa Bakım İşletme Şefliği  1 kişi 
4. Bölge Müdürlüğü Kırıkkale İli İşyerleri olmak üzere toplam 5 eski hükümlü işçi alımında bulunacak.

Adaylar İŞKUR il müdürlüklerinden veya İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler.  Başvuru yapacak adaylar da KPSS sınavına girme şartı istenmeyecektir. Başvuru yapan adaylardan alım yapılacak sayının 3 katı kadar aday ilgili bölge işyerine haber verilecek. Başvuruda ikamet şartı olan bu sınavda alım yapılacak ilin sınırları içerisinde ikamet eden adayların başvuruları tercih alınacaktır.
Göreve başlayacak olan  personel 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin 46 ncı maddesi hükümleri uyarınca ücrete tabi tutulacaklardır. Ayrıca göreve başlayan kamu personelleri tayin isteğinde bulunmaları için 5 (beş) yıl beklemeleri gerekmektedir.

En az lise mezunu olması şartı konulan adaylar 24 Şubat 2016 Çarşamba tarihiyle başlayan başvurular 4 Mart 2016 Cuma günü bitecek.
 

Bir Yorum