Gündem

O ilimizde yaşayanlara kritik uyarı! Saat verildi: Sağanak yağış, fırtına ve su baskınları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve söz konusu açıklamada Salı günü öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış beklendiği belirtildi. Söz konusu açıklamada il genelinde 20 ila 45 dakika gibi kısa bir zaman diliminzde yer yer kuvvetli şekilde etkili olması beklendiği vurgulandı.

AKOM UYARI YAPTI 

Konu ile ilgili olarak AKOM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul’da hâlihazırda güneyli yönlerden hafif esen rüzgârın yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek, aralıklarla fırtına şeklinde (40-70km/s) eseceği ve beraberinde il genelinde gök gürültülü sağanak yağışların yaşanacağı tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden (12:00) itibaren kentin batı bölgelerinden başlaması, öğle saatlerinden sonra (15:00) boğaz çevresi ağırlıklı olmak üzere il genelinde 20 ila 45 dk gibi kısa zaman diliminde yer yer kuvvetli şekilde etkili olması bekleniyor”

MGM’DEN AÇIKLAMA YAPILDI

Kuzey Ege’de yarın günün ilk saatlerinden itibaren fırtına bekleniyor. Konu hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından da bir açıklama yapıldı ve bu açıklamaya göre Kuzey Ege’de yarın günün ilk saatlerinden itibaren güneybatıdan 6 ile 8 kuvvetinde (50-75 kilometre/saat) fırtına öngörülüyor. 

Bununla birlikte akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin edilen fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir