Kpss

KPSS ön lisans sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzeirnden bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda KPSS ön lisans sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı belirtildi. Ayrıca söz konusu duyuruda sınavın 25 Ekim’de gerçekleştirileceği vurgulandı.

YAYIMLANAN DUYURU

Adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı belirtilen duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Ön Lisans (2020-KPSS Ön Lisans) sınavına katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 14 Ekim 2020 tarihinde saat 14.00’ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

25 Ekim 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Ön Lisans Sınavı için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

KKTC’de ise 25.10.2020 tarihinde yaz saati uygulaması sona erecek olup Lefkoşa’da sınava girecek adaylar, saat 09.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir