Kpss

KPSS'ye hazırlanan adayları yakından ilgilendiren teklif TBMM'de!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde KPSS’ye hazırlanan adayları yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamaya göre KPSS B grubu sınavlarının her yıl yapılması gerektiği belirtildi.

KPSS'ye hazırlanan adayları yakından ilgilendiren teklif TBMM'de!

GÜNDEME GELDİ

Adana Milletvekili Orhan Sümer, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında KPSS B grubu sınavlarının her yıl yapılması gerektiği konusu gündeme geldi.

HER YIL YAPILSIN

Sümer Genel Kurul’da söz alara, KPSS B grubu sınavlarının 2 yılda bir yapılması gerektiğinin altını çizdi.

KPSS'ye hazırlanan adayları yakından ilgilendiren teklif TBMM'de!

SORUN OLUŞTURMAKTADIR

Genel Kurul ‘da konuşan ve önemli açıklamalar kaydeden, Sümer şu ifadeleri kullandı:

“Milyonlarca gencimizin büyük emek vererek hazırlandığı Kamu Personeli Seçme Sınavı ne yazık ki mağdur yaratmaya devam ediyor. KPSS B grubuna dâhil olan mesleklere yalnızca çift yıllarda alınan puanlarla atama yapılması dolayısıyla sistemde büyük yığılmalar ve kılavuz açıklama sorunu meydana gelmektedir. Siyasi, sosyal, idari alanlarda ulusal ve uluslararası önemi haiz meslek gruplarına mensup KPSS B grubu adaylarının sınav ve atama sistemiyle mağdur edilmesi kamu kurumlarına liyakat sorunu oluşturmaktadır”

KPSS'ye hazırlanan adayları yakından ilgilendiren teklif TBMM'de!

GENÇLERİMİZİN KPSS MAĞDURİYETLERİNE SON VERİLSİN

Kurul’daki konuşmanın devamında gençlerin KPSS mağduriyetine son verilmesi gerektiğinin altını çizen Sümer, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Ayrıca tüm dünyanın acı bir şekilde tecrübe ettiği Covid-19 salgınında sağlık emekçilerinin değerini bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Ancak Sağlık Bakanlığı atama kılavuzunun yayınlanmaması başta puanlarını bir sonraki seneye kullanamayacak olan binlerce sağlıkçımızı zor duruma düşürmektedir. Buradan ilgili bakanlıklara sesleniyorum: Gençlerimizin KPSS mağduriyetlerine son verilsin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir