Spor

Büyük şok! O takımın teknik direktörü ve 17 futbolcusu koronavirüse yakalandı! Maç ertelendi!

Hatayspor’un yaptığı açıklamada Teknik Direktör Ömer Erdoğan ve bir kulüp personelinin yanında 17 futbolcunun koronavirüse yakalandığı belirtildi.

BU SABAH YAPILAN TESTLERDE

Hatayspor, bugün yaptığı açıklamasında, “Bu sabah yapılan COVID-19 testlerinde, 6 futbolcumuza ilaveten 11 futbolcumuzun, Teknik Direktörümüz Ömer Erdoğan’ın ve bir kulüp personelimizin COVID-19 testi pozitif çıkmış olup, toplamda 17 futbolcumuzda COVID-19 virüsüne rastlanmıştır” ifadelerini kaydetti.

EN AZ 14 FUTBOLCU SAĞLIKLI OLMALI

Konuyla ilgili TFF’nin yaptığı açıklamada bir takımın karşılaşma için sahaya çıkabilmesi için en az 14 futbolsunun sağlıklı olması gerektiğini ifade edildi. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Atakaş Hatayspor ile Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor takımları arasında Antakya Atatürk Stadı’nda 18 Ekim Pazar günü oynanması gereken Süper Lig 5. Hafta müsabakası, Atakaş Hatayspor Kulübü’nün A Takım Listesindeki Covid-19 PCR testi negatif olan oyuncu sayısının 14’ün altına düştüğü tespit edildiğinden Covid-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat hükümleri gereğince ileri bir tarihe ertelenmiştir. Karşılaşma Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte oynanacaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir