Gündem

Füze saldırısı gerçekleştirildi! Şehit sayısı artıyor

Ermenistan’ın 11 Ekim’deki kanlı saldırısının şokunu atamayan Azerbaycan’ın Gence kentinin sakinleri, yine uykudayken saldırıya maruz kaldı. Gence’ye yönelik füze saldırısında ilk etapta 12 kişi hayatını kaybetmişti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı çaıklamalarında ölü sayısının 13’e yükseldiğini belirtti. 

“NAMERT HAREKETLER”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan yerleşim yerlerini açıkladı. Konu ile ilgili olarak Aliyev açıklamasında stratejik ilçelerden Fuzuli şehrinin işgalden kurtarıldığını belirterek Ermenistan’ın saldırısı hakkında “bu saldırı namert hareketler Azerbaycan halkının iradesini kıramayacak” ifadelerini kullandı.

İŞGALDEN KURTARILDI

İlham Aliyev’in açıklamlaarı şöyle oldu:

“Bugün işgalden kurtarılmış olan yerleri açıklamak istiyorum; Ahmetli, Civarlı, Mustafaeli kenti, Işıklı kenti işgalden kurtarılmıştır. Ve Azerbaycan halkına o haberi vermek istiyorum. Fuzuli şehri işgalden kurtarılmıştır. Fuzuli de Karabağ gibi Azerbaycan’ındır. Biz öz şerefli görevimizi yerine getiriyoruz. Bundan sonra da Azerbaycan ordusu bunu yapmaya devam edecek. Faşist Ermeni ordusuna hak ettiği cevabı vermeye devam edeceğiz. Ama biz onlar gibi sivillere saldırmayacağız. Meydanda mertçe bize yakıştığı gibi cevap vereceğiz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir