Gündem

Bakan Koca'dan İstanbul'daki corona virüs hakkında korkutan açıklama! Ankara’nın 5 katına ulaştı

Corona virüs salgınında en fazla yayıldığı illerin başında yer alan İstanbul’da koronavirüs salgınını durumu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

BAKAN KOCA DUYURDU! ANKARA’NIN 5 KATINA ÇIKTI

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,”İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcılarımız, İl Sağlık Müdürümüz, saha koordinatörlerimiz ve başhekimlerimizle birlikte, salgının İstanbul’daki seyrini masaya yatırdık. Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık. İstanbul’da vaka sayısı Türkiye genelinin %40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı.” dedi.

MASKENİN ÖNEMİ ARTTI

Öte yandan Bakan Koca açıklamasının devamında, “Temaslı taramasını, test sayısını artırdık. Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Maskenin önemi arttı. Ve en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'dan İstanbul'daki corona virüs hakkında korkutan açıklama! Ankara’nın 5 katına ulaştı

MUTLAKA MUTLAKA MASKE KULLANIN

Ayrıca değerlendirme toplantısıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise, “Koronavirüsün yayılımını azaltmak için işyerimizde açık ve kapalı alanlarda mutlaka ve mutlaka maske kullanımına özen göstermeliyiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir