Gündem

Bakan Koca'da kötü haber geldi! Riskli yükseliş başladı!

Bir dönem düşüşe geçen vaka sayısı son haftalarda yeniden artışa geçti. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca açıklamasında, “Salgın Anadolu’da ikinci zirve dönemindedir. Riskli bir yükselişle karşı karşıyayız” diyerek kötü haberi duyurdu.

Bakan Koca'da kötü haber geldi! Riskli yükseliş başladı!

SALGINDA İKİNCİ ZİRVE

Yaptığı inceleme sonrasında Anadolu’nun 2. zirve dönemini yaşadığını belirten Koca, şu açıklamayı kaydetti:

“Söyleyeceklerim salgının herhangi şeklinde tırmanışının bütün vatandaşları ilgilendirecek niteliktedir. Bursa’da yaptığımız toplantının muhatabı 5 ve diğer illerimizdir. İstanbul buna dahildir. Salgın Anadolu’da ikinci zirve dönemindedir. Riskli bir tırmanışla karşılaşıyoruz. İlk piki büyük illerde 14 Nisan’da ikinci zirveyi Eylül’de yaşamıştık”

DAHA CİDDİ BİR SINAVDAYIZ

Açıklamasına devam eden Koca, Ekim ayının ikinci haftasından itibaren daha ciddi bir sınavla karşı karşıya olunduğunu şu şekilde ifade etti:

“Büyük illerimizde her iki zirve noktasından sonra tedbirlere sarılmış hızla sonuç almıştık. Ekim’in ikinci haftasından itibaren salgın karşısında öncekilerden daha ciddi sınavdayız. Virüsün bulaştığı kişilerin büyük kısmında belirti görünmemesi sevindiricidir. Salgın bize şunu öğretti virüsün yayılması daha fazla sayıda insanın hasta olması, hayatını kaybetmesi değil tüm hayatın sekteye uğramasıdır. Salgına karşı verilen mücadele bütün hayatı koruma mücadelesidir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir