Ekonomi

İktidar yoklukta sabır telkin ederken MHP askıda ekmek vaat ediyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’Gerçek mümin yoklukta sabır gösterendir’’ sözleri ile vatandaşa yoklukta sabır telkin ederken, Cumhur ittifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün askıda ekmek projesini açıkladı. Sosyal medyada eleştiri olarak ‘’asrın projesi’’ denilen askıda ekmek için Bahçeli ‘’Hali vakti yerinde her vatan evladı en yakın ekmek fırınına gitmeli, 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli’’ demişti. İktidarın yokluğa karşı sabır telkin etmesi, MHP’nin ise askıda ekmek projesi sert eleştirilere neden oldu.

‘’ÜLKEYİ BİR LOKMA EKMEĞE MUHTAÇ HALE GETİRDİLER’’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: ‘’Saray İttifakının büyük ortağı millete yoklukta sabır telkin ederken, küçük ortakta millete askıda ekmek vaat ediyor. Bunların milletin dertlerine derman olma niyetleri yok.’’

Levent Gültekin: ‘’İktidar ortağı bir partinin askıda ekmek başlatması bir ayıp askıda ekmeğin ne olduğunu bilmemesi iki ayıp… Ülkeyi bir lokma ekmeğe muhtaç hale getirdiler. Bu fotoğraf halkın değil, iktidarın sefaletinin fotoğrafıdır.’’

‘’BAHÇELİ MİLLETİN EKMEĞE MUHTAÇ OLDUĞUNU İTİRAF ETMİŞ’’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli: ‘’MHP’nin en sonunda aklına bir proje gelmiş millet hayrına. Askıda ekmek projesi getirdi. Çok büyük proje, çok önemli bir proje… Hem askı hem ekmek… Bide yemek verse iyi olacaktı ama olmadı’’ dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Erhan Usta: ‘’Devlet Bahçeli itiraf etmiş zaten bu projesiyle… Millet ekmek almaya muhtaç hale geldiği için böyle bir proje aklına gelmiş’’ dedi.

Askıda ekmek projesi tartışmalarına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, eleştiri yapanlara ‘’densizler’’ diye hakaret içerikli sözler sarf etti.

ASKIDA EKMEK KAMPANYASI TARTIŞMALARI

Semih Yalçın: ‘’Askıda ekmek kampanyasından ekonominin batakta olduğu, milletin fakrüzaruret içinde kaldığı çıkarımında bulunan densizler çekilin! Millî kültürümüzün yüksek değerlerini mülevves ellerinizle kirletmeyin. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin başlattığı askıda ekmek kampanyası bazı ciğersizlerin midesine dokundu. Aşımızı taşa çevirenler, soframıza tefrika taşıyanlar, huzurumuza kaos doğrayanlar iş başında.’’ dedi.

İktidar yoklukta sabır telkin ederken MHP askıda ekmek vaat ediyor!

MHP liderinin başlattığı askıda ekmek kampanyası ekonomik krizi tartışmalarının odağına oturdu. Muhalefet, vatandaşı kuru ekmeğe muhtaç ettiler diyerek hedef aldı iktidarı ve ittifak ortağı Bahçeli’yi. MHP’den yanıt gecikmedi… AK Parti cephesi ise sessiz.

MHP’NİN BU MESAJINA İSE MUHALEFETTEN CEVAP GECİKMEDİ

Öztrak: ‘’Ne demişler atalarımız? Arsız neden arlanır, çulda giyer sallanır… Milleti kuru ekmeğe muhtaç edenlerin hali tamda bu… Ne üzülüyorlar nede sıkılıyorlar, millete caka satıyorlar.’’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’da ‘’hayretlere düşüyorum… Bu nasıl bir utanmazlıktır?’’ sözleri ile tartışmaya girdi.

İktidar yoklukta sabır telkin ederken MHP askıda ekmek vaat ediyor!

Ahmet Davutoğlu, MHP’den gelen bu mesajlara karşı verdiği cevaplarda şu ifadeleri kullandı;

‘’Çok acı bir itiraftır. Millet ekmeğe muhtaçsa sayın Bahçeli’nin iktidara dönüp ‘milleti ekmeğe muhtaç etmeyin’ demesi gerekirken bize laf yetiştiriyor’’ dedi.

ERKEN SEÇİM ÇAĞRILARI

İktidara ekonomi üzerinden yüklenirken erken seçim ihtimalini de gündeminde tutan muhalefet çağrılarına devam etti. Erdoğan’ın ‘’Ne erken seçimi ya… Dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde belirlenen zamanın dışında bir zamanda seçime gidilir?.. Bunlar kabile devletlerinin yaptığı iştir’’ sözlerine cevap veren Davutoğlu şöyle dedi;

DAHA 2 YIL ÖNCE ÜLKEYİ ERKEN SEÇİME GÖTÜREN SİZ DEĞİLMİYDİNİZ?

‘’Siz daha iki yıl önce erken seçimden bahs etmek vatana ihanettir demişsiniz… Ama 2018 Nisan ayında Bahçeli erken seçim dedi diye Haziran ayında erken seçim kararı aldınız… Sakın ha Erdoğan’ın bu sözlerine güvenip erken seçimin olmayacağı gibi bir düşünceye kapılmayın. Biz hergün erken seçim istiyoruz demeye devam edeceğiz. Güçlendirilmiş ve etkin bir parlamenter sistemi getireceğiz’’ diye cevap verdi. Davutoğlu gibi Faik Öztrak ’ta erken seçim çağrılarını yenileyenlerdendi.

 

Öztrak: Vatandaşlarımız yapılanları görüyor. Notlarını veriyor. Bir an evvel getirin dediği sandıkta da biletlerini kesmeye hazırlanıyor. Devletimizi akılla, istişare ile liyakat ile yönetmenin yolu var. Yep yeni ve güçlendirilmiş parlamenter sistem bize gerekiyor.

İktidar yoklukta sabır telkin ederken MHP askıda ekmek vaat ediyor!

SOSYAL MEDYADA ASKIDA EKMEK PROJESİNE ELEŞTİRİLER

Askıda ekmek mantığını da hiç anlamamışsınız, fırında ya da ekmek satılan yerde olur ki alıp çıkan parasıyla mı aldı askıdan mı aldı bilinmesin. Sokağın ortasına asıp da gel buradan al diye düşünülmüş bir şey değil o. askıya da asılmaz zaten sadece askıda ekmek bulunur yazılır.

İktidarın ekonomi politikalarını öve öve bitiremeyen MHP’nin başlattığı ‘askıda ekmek‘ uygulaması Çankaya’da: “Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu anlatan daha iyi bir fotoğraf yoktur”

Meclis lokantasında 550 çeşit yemek çıkarken vatandaşa askıda ekmek sunmak vatandaşa hakarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir