Personel Alımı

Tapuya sözleşme ücretinin 4 katına kadar maaşla sözleşmeli personel alınıyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilanda sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacağı belirtildi. Tapu tarafından yayımlanan ilanda  alımların “veri tabanı yönetim uzmanı, yazılım geliştirme takım lideri ve çözüm mimarı, sistem ve network takım lideri ve çözüm mimarı, kıdemli CBS yazılım geliştirme uzmanı, kıdemli yazılım geliştirme uzmanı, Linux sunucu uzmanı, ağ ve güvenlik uzmanı, sistem uzmanı, yazılım geliştirme uzmanı, mobil uygulama geliştirme uzmanı” kadrolarında gerçekleştirileceği vurgulandı. 

Kadro dağılımı şöyle belirtildi:

Tapuya sözleşme ücretinin 4 katına kadar maaşla sözleşmeli personel alınıyor

ARANAN ŞARTLAR

Bunun yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Bu kısımda belirtilen bölüm mezunları sadece Bürüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 katı ücret pozisyonları için başvurabilirler)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda; – Ücret tavanı 2 (iki) katı olanlar için en az 3 (üç)yıllık, – Ücret tavanı 3 (üç) ve 4 (dört) katı olanlar için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

BAŞVURU DETAYLARI 

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 2 Kasım ile 9 Kasım arasında gerçekleştireceklerdir. Adaylar başvurularını (https://sinavbasvuru.tkgm.gov.tr/girisgecis.aspx?id=pdb) internet adresinden yapılacak ve istenilen belgeler taranılarak elektronik ortama aktarılması sureti ile gerçekleştireceklerdir. 

Başvuru belgeleri ise şöyle:

1) Fotoğraflı öz geçmiş.

2) Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği.

3) Yabancı okul mezunları için denklik belgesi aslı veya onaylı örneği.

4) Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge.

a) Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü.

b) Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir