Gündem

Bu illerde hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek! Kar soğuğu geliyor

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların yarından itibaren beklenen duruma geleceği belirtildi. Bu doğrultuda sağanak yağış olacağı belirtildi. İstanbul, İzmir ve Aydın’da dört gün yağış olacak ve hafta sonu kar soğuğu gelecek. Yarından itibaren hava sıcaklıkları düşecek. Yağışlar yarın başlayacak ve 10 derece birden hava sıcaklıkları düşecek

4 GÜN BOYUNCA YAĞIŞ 

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, beklenen hava sıcaklıklarına ilişkin bilgi verdi. Çalışkan açıklamalarında yarından itibaren dört gün boyunca Marmara ve Ege Bölgesi’nin yağış alacağını belirtti ve “Çarşamba akşamından başlayarak pazara kadar, yaklaşık 4 gün boyunca, yağış var” ifadelerini kullandı.

10 DERECE DÜŞECEK

Beklenen sıcaklık düşüşün 8 ila 10 derece arasında olacağını da söyleyen Dilek Çalışkan, ”Tam bir kış havası yaşayacağız” dedi. Ayrıca Çalışkan yağışların etkisi ile azalan hava sıcaklıklarına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Özellikle hafta sonu hava çok soğuk olacak. Hatta bu soğuklar kar soğuklarına yakın seyredecek. Bunun nedeni de Romanya’ya kar yağması. Bizde de bazı dağlara kar yağma ihtimali var”

Gün içerisinde aralıklı devam edecek olan yağışlar, tam olarak kış yağmurlarını andıracak. Bu konu hakkında Çalışkan “Türkiye bu yağışlarla birlikte cephesel yağışları görmüş olacak. Özellikle İstanbul’da bazı zamanlarda kuvvetini artıracak yağışlar dört gün boyunca devam edecek. Bu yağışlar da haliyle toprağı besleyen yağışlar oluyor” dedi.

Ege Bölgesi’nde ise özellikle İzmir, Aydın, Muğla hattı boyunca şiddetli yağışlar bekleniyor. Bölgede yağışlarla birlikte dolu, sel ve sağanak gibi hava olayları görülebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir