Gündem

İstanbullulara metro müjdesi! 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün boyunca ücretsiz olacak!

Koronavirüs yakalanan ve tedavi görmeye devam eden İmamoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden 2 dakikalık bir video paylaştı. Yaptığı paylaşımda, İstanbullulara metro müjdesi verirken, 10 gün boyunca ücretsiz olacağının da altını çizdi.

70 BİN İSTANBULLUYA HİZMET VERİLECEK

3 milyon İstanbullunun yaşadığı 6 ilçeyi birbirine bağlayan hat yaklaşık 18 kilometre uzunluğu ve 15 istasyonu birbirine bağlayacak şekilde hazırlandı. Tek yönde tam 70 bin İstanbulluya hizmet verecek olan hat 28 Ekim’de hizmete açılacak.

İstanbullulara metro müjdesi! 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün boyunca ücretsiz olacak!

28 EKİM’DE AÇILIYOR

Kadir Topbaş’ın döneminde yapımına başlanan Mecidiyeköy – Mahmutbey Metrosu tamamlanmadı. Metro hattı vatandaşların kullanımına 28 Ekim saat 12.00’de açılacak. İmamoğlu, yapmış olduğu açıklamasını devamında metro hattının 10 gün boyunca ücretsiz olacağını duyurdu.

10 GÜN BOYUNCA ÜCRETSİZ OLACAK

İmamoğlu, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

“28 Ekim Çarşamba günü saat 12.00’den itibaren 10 gün boyunca ücretsiz olarak hizmetinizde olacak. Hepinize sağlıklı günler dilerim. Öncelikle hepinize sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Salgın sürecinde kendinizi sakınmaya özen gösterin. Bugün hastanedeki 4. günüm, her şey olumlu yönde gidiyor. Çok iyi hissediyorum. Tek üzüntüm sizlerden uzak kalmak. 28 Ekim Çarşamba günü öğlen saat 12.00 itibarıyla Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu İstanbulluların hizmetinde olacak. Arkadaşlarımız daha önce 2 günlük bir ücretsiz kullanım planlamışlardı. Düşündüm ve bu hattın 10 gün boyunca İstanbullulara ücretsiz kullandırılması gerektiğine karar verdim. Evet, bu hat alışkanlık yapsın diye 10 gün boyunca ücretsiz olacak. Hayırlı uğurlu olsun”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir