Gündem

O ilimizde akılalmaz olay: Coronalı kişi çocuğun yüzüne tükürdü!

Bu olay pazar günü Diyarbakır Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesinde meydana geldi. Birinci katta oturan Y.U., banyosunun tavanından su damlayınca, üst kat komşusu A.Ç.’nin eşine rahatsızlığını dile getirdi. Y. U. durumu eşine anlattı. Olay akşamı corona virüsü testi pozitif olan ve karantinada olması gereken A. Ç., Y. U.’nun kapısını çaldı. Kapıyı Y.U. ve eşi M.U. açarken A.Ç. ile M.U. arasında kısa süre sonra tartışma yaşandı.

Bu sırada A.Ç.’nin bina girişinde bekleyen kızı, marketten ekmek alıp gelen M.U.’nun kızı E.U.’nun yüzüne tükürdü. Koşarak evlerine gelen E.U.’ya kapı girişinde bu kez de A.Ç. tükürdü. Anne Y. U. ise bunun üzerine kavga çıkmasın diye eşi M.U. ve kızını içeriye alarak, kapıyı kapatırken A. Ç. bu kez bıçak ile kapıya gelerek tehdit etti.

İhbar üzerine polis ekipleri geldi ve tarafları bina girişine indirerek kimlik sorgusu yaptı. Yapılan sorguda A. Ç.’nin coronalı olduğu ve karantinada olması gerektiği tespit edildi. Filyasyon ekiplerine bilgi verildi ve filyasyon ekipleri A.Ç.’yi karantinaya alarak, yurda götürdü. Karantinayı ihlalden de 3 bin 150 TL idari para cezası kesilirken E. U’ya ise test yapıldı.

BİLDİĞİ HALDE TÜKÜRDÜ

E.U., ekmek almak için fırına gittiğini, döndüğünde bu olayı yaşadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Babası da geldi kapımıza saldırdı, o da tükürdü. Sonra ablası merdivenden geçerken benim ablam ‘neden tükürdün, size laf mı attı?’ diye sordu. Bir şey demeden o da tükürdü ve çöp torbasını attı. Ondan sonra eve gitti. Polisi çağırdık kavga çıkmasın diye. Polis geldi ifademizi aldı. Sonra da doktorlar geldi. Benim testimi yaptılar. Aileme bulaşır diye korktum. Ailem ölürse, kardeşim tek kalırdı. Bu zamanda virüs var, insan nasıl tükürür? Sadece kızı da değil, babası, annesi, hepsi yaptı. Bana bulaşsa, ben eve geleceğim, oraya buraya dokunacağım. Sonra ailem yanlışlıkla dokunacak. Onlar da olurdu. Kardeşimin belki tedavisi olurdu ama diğerleri ölürdü. Neden tükürdün? Bir şey mi dedik? Ne oldu? Neden? Bildiği halde tükürdü. ‘Biz ölünce onlar da ölsün’ diye tükürdü diye, düşünüyorum”

ÇÖZÜM İSTİYORUZ

Y.U. ise olayı anlattı ve kavganın en büyük sebebinin 5 yıldır, üst katın banyosundan akan kirli su olduğunu sorunun çözülmesini istediğini vurguladı ve şöyle devam etti:

“Çünkü biz zarar görüyoruz. Kadın ‘ben yapmayacağım’ diyor. ‘Ev sahibini çağır’ diyorum, o da onlara ‘ben kesinlikle kiradan kesmiyorum’ demiş. Kadın da ‘benim imkanım yok’ diyor. Bana, ‘evden çıkın o zaman’ diyor. Biz ev sahibiyiz, onlar kiracı. Yöneticiye de söyledim. ‘Beni ilgilendirmiyor, bu senin sıkıntındır’ dedi. Bu 5 yıldır böyle sürüyor. Sürekli saldırı, küfür, aşağılama, çöp atma, halı silkeleme ve kapıya gittiğimde oğlu bile bana saldırıyor. Ben burada mağdurum. Allah korusun benim eşimi öldürseler, çocuklarım ortada kalsa, kim bakacak. Yazıklar olsun diyorum. İnsanlık ölmüş. Eğer bunu yapıyorsa bütün insanları öldürmüş demektir. Dışarı çıkmaması lazım, maske takması lazım. Hiçbir hakkı yok, bu şekilde çocuklarıma tükürmeye. Biz artık onlarla baş edemiyoruz. Biz çözüm istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir