Sağlık

e-Nabız giriş nasıl yapılır? Covid 19 test sonuçları sorgulama!

E-nabız üzerinden corona virüs test sonuçlarının açıklanmasının ardından test sonucunu merak eden vatandaşlar e-Nabız’a giriş nasıl yapılır? Covid 19 test sonuçları sorgulama nasıl yapılır? sorularnın cevaplarını araştırmaya başladı.

E-NABIZ GİRİŞ NASIL YAPILIR??

E-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresini kullanarak veya E-İmza kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet girişine tıkladığınızda E-Devlet girişine yönlendirileceksiniz.

e-Nabız giriş nasıl yapılır? Covid 19 test sonuçları sorgulama!

E-NABIZ’A GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “Kullanım Şartlarını okudum, anladım ve kabul ediyorum” yazısının yanında bulunan kutucuğu tıklamanız gerekmektedir.

-Profil bilgilerinizi oluşturmak için 2. aşama kişisel bilgilerinizdir. Burada yaşadığınız ülke, il, boy ve kan grubu alanlarını doldurmanız gerekmektedir.

-Bu bölümde ilgili alanları doldurduktan sonra “Paylaşım Seçenekleri” alanında kişisel sağlık bilgilerinize kimlerin erişimde bulunmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

-Profil bilgilerinizi oluştururken son aşama ise Erişim Bilgileri alanıdır. Burada sisteme cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte kullanmak istediğiniz şifre bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

-Daha sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Nabız giriş nasıl yapılır? Covid 19 test sonuçları sorgulama!

CORONAVİRÜS TEST SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Nabız sistemine girdikten sonra sol tarafta bulunan covid19 seçeneğine tıkladığınız takdirde Corona virüs test sonucuna ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir