Gündem

Meteoroloji il vererek uyarı yaptı! Bu gece kesin önleminizi alın! Hem sağanak yağış hem kuvvetli rüzgar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan uyarılarının yanı sıra sabah saatlerinde Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak? sorusunun cevabı da açıklandı.

HAVA DURUMU TAHMİNLERİ BELLİ OLDU

Açıklanan tahminlere göre, “Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Samsun, Ordu, Tokat, Kayseri, Sivas ve Elazığ çevreleri ile Hatay kıyı kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.” denildi.

Ayrıca hava sıcaklığı ve rüzgarla ilgili olarak, “Önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Genellikle güney ve güneybatı, batı bölgelerimizde zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.” ifadeleri yer aldı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA 9°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 10°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Avrupa Yakası’nın kuzey kıyıları ile gece saatlerinde il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 8°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 12°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Parçalı, kuzeyi yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR 13°C, 20°C
Parçalı bulutlu

KÜTAHYA 3°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA 10°C, 20°C
Parçalı bulutlu

MUĞLA 7°C, 23°C
Parçalı bulutlu

AKDENİZ
Parçalı, Doğu Akdeniz’in yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Hatay kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 15°C, 29°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 16°C, 25°C
Parçalı bulutlu

HATAY 13°C, 27°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 5°C, 19°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı, kuzey ve doğusunun yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Sivas ve Kayseri çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA 4°C, 13°C
Parçalı bulutlu

ÇANKIRI 3°C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR 5°C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 6°C, 18°C
Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 Km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BOLU 3°C, 12°C
Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

DÜZCE 7°C, 13°C
Ç:ok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 5°C, 11°C
Ç:ok bulutlu ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK 11°C, 15°C
Ç:ok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA 7°C, 21°C
Çok bulutlu

RİZE 15°C, 21°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 14°C, 19°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 16°C, 20°C
Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı, kuzey ve doğusu çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Erzurum çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM 4°C, 16°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

KARS 0°C, 18°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

MALATYA 8°C, 21°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

VAN 3°C, 17°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 10°C, 24°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

GAZİANTEP 11°C, 24°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu

SİİRT 13°C, 25°C
Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 17°C, 28°C
Parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, gece saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 3,0 m, Görüş: İyi.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de batı ve güneybatıdan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinden itibaren kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan, kıyı kesimleri kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir