Gündem

e-Devlet giriş yapan herkesi yakından ilgilendiriyor! e-Devlet giriş yaptığınız şifreyi hemen değiştirin!

E-devlet işlemleri artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. E-devlet üzerinden çoğu kamu işlemlerinin yapılmasının ardından dolandırıcılarda bu sistemden faydalanrak vatandaşları mağdur ettikleri öğrenildi.

E-DEVLET SİSTEMİNİZİ SAKIN AÇIK UNUTMAYIN

Kamuya açık alanlarda e-devlet işlemleri yapan vatandaşlar hesaplarını açık unutmaları ya da şifreleri yakınlarındaki insanlara göstermelerinden dolayı kendileri hakkında tüm bilgileri başkalarının öğrenmesine neden oluyor.

ŞİFRENİZİ HEMEN DEĞİŞTİRİN

Bilişim uzmanlarından www.kamupersoneli.net olarak aldığımız bilgilere göre dolandırıcılar bir şekilde ele geçirdikleri e-devlet şifreleri ve TC kimlik numaraları ile vatandaşların bilgilerini elde edip daha sonra şantaj vs. çeşitli yollarla vatandaşlar üzerinde baskı kurarak dolandırıcılık yapıyor.

e-Devlet giriş yapan herkesi yakından ilgilendiriyor! e-Devlet giriş yaptığınız şifreyi hemen değiştirin!

UZMANLARDAN KRİTİK UYARI

Kendileri hakkında detaylı bilgiyi bilen kişilere inanan vatandaşlar da kendilerine zarar vereceğini düşünmesinden dolayı dolandırıcıların oyununa geliyor. Bilişim uzmanları e-Devlet sistemini kullanan vatandaşları uyararak e-devlet şifrelerini kamuya açık bilgisayarlarda girilmemesi gerektiğini belirterek kritik uyarılarda bulundu. E-devlet şifresi çalınma olaylarını engellemek için 2 ayda bir şifre değişikliği yapılması gerektiğini belirten uzmanlar bu şekilde dolandırıcıların da oyunlarının bozulacağını bildirdi.

E-devlet sistemini tanımadığınız birinin bilgisayarında kullanmanızın ardından hemen değiştirilmesi gerektiğini aktaran uzmanlar E-devlet üzerinden yapılacak işlemlerle vatandaşların mağdur olmaması için güvenmedikleri hiçbir ortamda e-devlet sitemini açmamaları gerektiğini vurguladı.

e-Devlet giriş yapan herkesi yakından ilgilendiriyor! e-Devlet giriş yaptığınız şifreyi hemen değiştirin!

E-DEVET ŞİFRESİ UNUTTUM!

E-devlet şifresi unuttuysanız yapmanız gerekenler şöyle:

Daha önce cep telefonu numaranızı www.turkiye.gov.tr’ye kaydedip, doğruladıysanız, PTT’ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Mobil imza veya elektronik imza kullanıcısı iseniz bunlardan biri ile de sisteme giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris sayfasında müşterisi olduğunuz bankanın İnternet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra tekrar bir şifreye ihtiyaç duymadan doğrudan e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

Lütfen aşağıdan, sisteme girerken yaşadığınız sorun ile ilgili size en uygun olan seçenek ile devam ediniz. Sistem, yaşadığınız soruna ilişkin olarak verilecek olan bilgilerle sizi yönlendirecektir.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum adresi üzerinden rahatlıkla şifrenizi değiştirebilirsiniz.

WWW.KAMUPERSONELİ.NET ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir