Kamu Personelleri

Adalet Bakanı Gül resmen duyurdu! 113 Adliyeye 1080 memur alımı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda Adalet Bakanlığının 2021 ylı bütçesi görüşüldü ve Bakan Gül bir sunum yaptı. Bakan Gül açıklamalarında 10 Haziran’da yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın kurulduğunu belirtti ve 113 Adliyeye müdürlükler kurulduğunu ifade etti.

113 ADLİYEDE YENİ MÜDÜRLÜK 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül açıklamasının devamında ise Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ‘nın 113 adliyede kurulduğunu belirterek 113 Adliyede bulunan Başkanlık bünyesindeki uzmanlarla mağdur vatandaşların yanında olunacağı, el ve destek verileceğini belirtti.

1080 KADRO İHDAS EDİLDİ

Ayrıca Adalet Bakanı Abdulhamit Gül 1080 kadronun ihdas edildiğini belirterek Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Adli Destekler ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kurulduğunu vurguladı.

Bakan Gül açıklamalarında bu kadroları da sisteme dahil ederek uzmanlarla birlikte adliyede mağdurlara bu anlamda destek verecek bir şekilde psikolog, pedagog, sosyolog gibi uzmanlarla mağdur vatandaşların da yanında olacağını bir el ve destek olacak mekanizmayı burada sisteme dahil edeceklerini ifade etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir