Gündem

Meral Akşener bir bakanın da TİKTOK üzerinden istifa edeceğini açıkladı!

Türkiye’de son günlerin en fazla konuşulan konular arasında yer alan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medya platformu instagram üzerinden istifa konusu hakkında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklama yaptı.

MERAL AKŞENER DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

İYİ Parti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) toplantısında açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın İnstagram üzerinden istifa etmesine işaret ederek yaptığı açıklamada bir bakanın da TİKTOK üzerinden istifa etmesini beklediklerini açıkladı.

Meral Akşener bir bakanın da TİKTOK üzerinden istifa edeceğini açıkladı!

TARIM BAKANININ TİKTOK ÜZERİNDEN İSİTİFA ETMESİ BEKLİYORUZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamasında, “Büyük işler başaran Tarım ve Orman Bakanın da TİKTOK üzerinden düet yaparak istifa etmesini bekliyoruz. “dedi.

Akşener açıklamaları şöyle:

Bizim için önemli olan ABD’nin Türkiye ile ilişkileri. Amerika elbette dünya üzerindeki hakim güçlerden biri ancak bizim için önemli olan Amerikan başkanının Türk siyasetine nasıl baktığı değil Türkiye’nin milli çıkarlarının nasıl korunup kollanacağıdır. Bu açıdan bakınca Trump dönemi hiç de iyi değildi. Biden farklı mı olacak, onu zaman gösterecek. Trump döneminde ahbap-çavuş boyutuna indirgenen ilişkilerin yeniden milletlerarası bir kimlik kazanmasını umuyoruz. Diplomasi kişisel ahbaplıklar üzerinden değil liyakatli kadrolar üzerinden yürütülmelidir.

Vatandaşa akıl değil destek ver. Devlet üzerine biraz daha koyup yenisini yapsaydı demez, gelin birlikte yapalım der. Devlet kendi işini zor durumdaki vatandaşına yıkmaz, vatandaşının sırtındaki yükü alır, zor günler iççin topladığı deprem vergileri saçmaz. O beş müteahhitinizin yapı stoğunu eritmek için kamu bankalarından sudan ucuz krediler verdiniz. Gelin vatandaşımıza da aynı imkanı tanıyın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir