Ekonomi

Kamu ve özel bankalarda ihtiyaç kredisi faiz oranları arttı!

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat bankası başta olmak üzere tüm kamu bankalarında ve özel bankalarda kredi faiz oranları arttı. Son 5 ayda yüzde 121’e varan faiz oranları, kredi çekmek isteyenleri zora soktu. Peki, bankalara göre ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar? İşte tüm detaylar…

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

100 Bin TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için en uygun faiz oranı ile kredi veren bankalar sırasıyla şöyle;

1 – Türkiye İş Bankası yüzde 1,40

Aylık ödemesi 3.724,52 TL’den toplam ödenecek miktar 134.582,72 TL

Kredi kullanımında hayat sigortası yapılmaktadır. Hayat sigortası prim tutarı kredi tutarı, kredi vadesi ve müşterinin yaşına göre değişmektedir.

2 – Vakıfbank Yüzde 1,44

Aylık ödemesi 3.753,97 TL’den toplam ödenecek miktar 135.642,92 TL

Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0,5’i olup ek olarak kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.

3 – ING ve Garanti Bankası Yüzde 1,49

Aylık ödemesi 3.790,96 TL’den toplam ödenecek miktar 136.974,56 TL

Kredi Tahsis Ücreti, kredi tutarının %0.5’i kadardır.

Faiz oranı kredi notunuza göre değişmekle birlikte, %1,49 faiz oranı kredi notu 1850 ve üzeri olan müşteriler için geçerlidir.

4 – Yapı Kredi Bankası Yüzde 1,58

Aylık ödemesi 3.858,06 TL’den toplam ödenecek miktar 139.390,16 TL

Kredi Tutarının %0,5 ‘i kadar tahsil edilmektedir.

Kamu ve özel bankalarda ihtiyaç kredisi faiz oranları arttı!

İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKMEK İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Kamu veya özel bankaların ihtiyaç kredisi için istediği belgeler her bir bankaya göre değişmek üzere genel olarak şu evraklar istenmektedir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Gelir Belgesi, Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi, Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi, Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi, Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi.

Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)

20 BİN TL İÇİN KREDİ FAİZ ORANLARI

20.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri şöyle;

Kamu ve özel bankalarda ihtiyaç kredisi faiz oranları arttı!

Kamu ve özel bankalarda ihtiyaç kredisi faiz oranları arttı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir