Gündem

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Kar ve sağanak yağış olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ülkemizin bazı bölgelerinde ve illerde sağanak yağış ve karla karışık yağış beklendiği ifade edildi.

SAĞANAK BEKLENİYOR

Yapılan açıklamada ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Kırklareli, İstanbul ve Kocaeli çevreleri, Balıkesir’in kuzeyi, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğusu ile Şırnak, Hakkari ve Van’ın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Van’ın güneyi, Hakkari ve Şırnak’ın yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği belirtildi.

Bunun yanı sıra yapılan açıklamada parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı Marmara’nın güneyi ve doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olacağı da ifade edildi.

HAVA SICAKLIĞI 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği vurgulandı.

Bunun yanı sıra rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu sabah saatlerinde Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli eseceği vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir