Ekonomi

Araç sahipleri dikkat! Artık kredi kartıyla ödenebilecek!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, açıklamasında, “Beğeni toplayan ‘Araçlarım’ uygulamasına yönelik 2’nci faz çalışmalarını sürdürüyoruz. Hâlihazırda sadece nakit olarak ödenebilen araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesi de mümkün hale gelecektir” ifadesini kullanarak, araç sahiplerini sevindirdi.

MÜMKÜN HALE GELECEK

Trafiğe çıkan araçlar 2 yılda bir araçların muayene ettirmek zorunda. TUVTÜRK istasyonlarında yapılan bu muayenede sadece nakit ödeme sistemi geçerli. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ‘Bürokrasinin Azaltılması ve Dijital Türkiye Toplantısı’na başkanlık eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Araçlarım” uygulamasına yönelik faz çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Bu kapsamda da araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesinin mümkün olacağını ifade etti.

Araç sahipleri dikkat! Artık kredi kartıyla ödenebilecek!

56 MİLYONDAN FAZLA KULLANILDI

Oktay, açıklamasının devamında araç muayene bilgisi, sigorta durumu, vergi borcu ve trafik cezası gibi işlemler için ulaşım kolaylığı sağlayan araçlarım ekranının 56 milyondan fazla kullanıldığını belirtti.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL GENİŞLETİLEBİLECEK

Faz çalışmalarının tamamlanması durumunda, “Tüzel Kişilere Ait Araç Bilgilerinin Gösterimi, Araç Muayene Randevu ve Sorgulama, Motorlu Araç Sigortalarında Eksper Atama Durum Sorgulama, HGS Bakiye Yükleme ve Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama gibi hizmetler de kapsama alınacaktır. Ayrıca, hâlihazırda sadece nakit olarak ödenebilen araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesi de mümkün hale gelecektir” ifadesin kullanan Oktay, önümüzdeki yıl içerisinde Çalışma Hayatım ve İkametgah Hizmetlerinin de genişletileceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir