Dünya

Yeni tip koronavirüste vakalar artıyor! 220 kişi salgına yakalandı!

Çin’de ortaya çıkan ve ölümcül salgın olarak adlandırılan koronavirüs, yaklaşık olarak 327 binden fazla kişinin ölümüne neden olmuştu. Bilim adamları aşı çalışmalarına tam gaz devam ederken, bu sefer de Danimarka’dan kötü haber geldi. Yapılan açıklamaya göre şu anda 220 kişiye yeni tip koronavirüs bulaştı.

ENDİŞE YARATIYOR

Vizonlardan bulaşan yeni tip koronavirüs tüm dünyada endişe yaratmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü, vizon, rakun ve gelincik gibi hayvanların izlenmesi konusunda çağrıda bulundu.

Yeni tip koronavirüste vakalar artıyor! 220 kişi salgına yakalandı!

DİĞER HAYVANLARA BULAŞABİLİR

Mutasyona uğrayan koronavirüsün sadece vizonlarla sınırlı kalmayacağı ifade edilirken, virüsün sıçan, dağ gelinciği, sıçan ve tarladaki diğer hayvanlara sıçrayabileceği belirtildi.

YUNANİSTAN’A KADAR GELDİ

Öte yandan vizonlardan bulaştığı ifade edilen yeni tip koronavirüs salgını Yunanistan’a kadar geldiği duyurulmuştu. Virüsü taşıyan vizonların tespit edildiği ifade edilerek, gelen açıklamada, “Yunanistan’ın kuzeyindeki iki çiftlikte koronavirüsü taşıyan vizonlar tespit edildi. Çiftlik çalışanlarının da hastalığa yakalandığı belirlendi” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir