Gündem

Cuma Namazı hutbesinde flaş çağrı! Camiler kapanacak mı?

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı corona hasta sayılarını yükseldiğini açıklaması sonrasında yeni yasaklar ve tedbirler alınmaya başlandı.

65 YAŞ ÜSTÜ VE KRONİK HASTALARIN CAMİYE GELMEMESİ İSTENDİ

Yeni yasaklar ve tedbirler bugün uygulanmaya başlayacak olmasından dolayı Cuma namazı hutbesinde camilerde 65 yaş üstü muhterem büyüklerimizden ve kronik rahatsızlığı bulunanların camiye vakit namazı için gelmemesi çağrısı yapıldı.

CUMA NAMAZI HUTBESİNDE AÇIKLANDI

Cuma Namazı hutbesinde, “Tüm dünyada olduğu gibi toplum olarak bizler de salgın hastalıkla büyük bir mücadele içindeyiz. Maske, mesafe ve temizliğe riayet etmenin yanında sağlığımız için alınan tüm tedbirlere uymak hepimizin vazifesidir. Bu süreçte risk altında olan 65 yaş üstü muhterem büyüklerimizden ve kronik rahatsızlığı bulunan kardeşlerimizden namazlarını evlerinde kılmalarını istirham ediyoruz. Unutmayalım ki tedbirlere riayet ettiğimiz müddetçe hem bu çetin imtihanımızdan başarıyla çıkacak hem de mükâfata nail olacağız inşallah!” denildi.

Cuma Namazı hutbesinde flaş çağrı! Camiler kapanacak mı?

CAMİLER KAPANACAK MI?

Cuma namazı hutbesinde yapılan çağrının ardından corona virüs Türkiye’de ilk zamanlarda olduğu gibi camiler kapanıp kapanmayacağı merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından şuanda camilerin kapanıp kapanmayacağı hakkında açıklama yapılmadı. Açıklama yapılır yapılmaz sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir