Sağlık Personeli

Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi: 14 branşta 12 bin personel alınacak! İşte kadro dağılımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında 12 bin personel alımı branş dağılımını belirterek 14 branşta 12 bin personel alımı yapılacağını ifade etti. 

Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamalarına göre 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere toplam 14 branşta personel istihdamı için süreç yakın zaman sonra başlayacak.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında”Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz” ifadelerini kullandı.

KADRO DAĞILIMI

Kadro dağılımına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında şöyle devam etti:

“Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. 7 bini hemşire, 1700’ü ebe ve 2 bin 864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak”

MÜLAKAT OLMAYACAK

Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra tercih kılavuzunun ÖSYM tarafından yayımlanacağını adayların tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapılabileceğini belirten Bakan Koca açıklamalarına şöyle son verdi:

“ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir