Gündem

69 yaşındaki sapık dede 4 yaşındaki erkek torununa tecavüz etti!

Her satırı iğrenç her kelimesi mide bulandıran haberde Adana’da 69 yaşındaki Mimar olan bir dedenin 4 yaşındaki torununa tecavüz ettiği öne sürüldü.

DEDE TORUNUNA TECAVÜZ ETTİ

Davanın avukatlardan Ayça Kara Sığırcı, “Çocuğunun uğradığı istismarın gerçek olduğu psikolog ve çocuk gelişimcilerin raporunda da saptandı. Bizim isteğimiz bu kişinin tutuklanması ve hak ettiği cezayı almasıdır” diyerek sapık dedenin tutuklanmamasına tepki gösterdi.

AİLE ŞOKA UĞRADI!

2019 yılının temmuz ayında mağdur A.K.A.’nın ailesine dedesiyle görüşmek istemediğini söylemesi sonrasında gün yüzüne çıkan olayda Osmaniye’de uzun yıllardır mimarlık yapan A.A., iddialara göre, zaman zaman Adana’ya gelerek evli olan oğlu O.A. (35) ve gelini G.A.’nın (35) evi ya da boşandığı eşinin evinde o zaman 4 yaşındaki erkek torunu A.K.A. ile zaman geçirdi. Çocuklarının içine kapandığını ve sessizleştiğine şahit olan O.A. ve G.A. çifti, A.K.A’nın dedesiyle yalnız kalmak istemediğini söylemesi üzerine durumdan tedirgin oldu.

69 yaşındaki sapık dede 4 yaşındaki erkek torununa tecavüz etti!

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Durumu izleyen aile çocuğa bunun sebebini sorunca hayatlarının şokunu yaşadı. Dedesinin kendisine tecavüz ettiğini söylemesi üzerine şoke olan aile A.A.’dan şikayetçi oldu. Çocuğun ifadeleri sonrasında ailenin şikayeti üzerine A.A., 8 Mart’ta gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkartılan A.A., savcı tarafından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan A.A., tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelinin yargılanacağı duruşmalar pandemi süreci nedeniyle ertelenirken son duruşma ise 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ileri bir tarihe ertelendi.

BEN DOKUNMAYA KIYAMIYORUM

Dava sürecinde konuyla ilgili A.K.A.’nın Çocuk İzleme Merkezi’nde alınan ifadesinde, “Arkadaşlarımla oyun oynarım ancak dedemle oyun oynamam. Çünkü o üçkağıtçı. Her gittiğimde de ‘gel oynayalım’ diyerek aynı şeyleri yapıyordu” dediği bilgisine ulaşılırken dede A.A. ise mahkemedeki ifadesinde, “Ben torunuma dokunmaya kıyamıyorum. Torunum küçük yaştadır. Böyle şeyleri nasıl uyduruyor anlamıyorum. Ben yanından geçsem dahi huylanır, ben çocuğa banyo bile yaptırmadım” dediği öğrenildi.

69 yaşındaki sapık dede 4 yaşındaki erkek torununa tecavüz etti!

TUTUKLU YARGILANMASI LAZIM

Mağdur avukatlarından Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) Adana Hukuk Koordinatörü Avukat Ayça Kara Sığırcı, “Biz UCİM olarak çocuğumuzun ve ailenin yanındayız. Bu çocuğun ömrü boyunca güvende hissetmesi adına elimizden geleni yapacağız. Öncelikle bu suçu işleyen kişinin direkt olarak tutuklanıp cezaevine gönderilmesini bekliyoruz. Söz konusu 4-5 yaşlarında bir çocuk. Dedesi tarafından istismar edilmiş bir yavru. Bu kişinin hakettiği cezayı almasını istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir